ورود کاربر

منیزیم

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستارمنیزیم عمدتاً در محیط داخل سلولی یافت می شود و به آدنوزین تری فسفات (ATP) باند است. منیزیم تقریبا برای تمامی فعالیت های متابولیک بدن اهمیت دارد. بالا رفتن سطح منیزیم موجب اثر آرامبخشی و شل کننده و سرکوب فعالیت عصبی عضلانی می شود، در حالی که افزایش سطح منیزیم موجب تحریک پذیری عصبی عضلانی می شود.

هیپومنیزیمی

وبگاه پرستارهیپومنیزیمی (Hypomagnesemia) کاهش سطح منیزیم است که در آن سطح منیزیم 1.2 میلی اکی والان در لیتر یا 0.64 میلی مول در لیتر (1.2 mEq/L (0.64 mmol/L)) یا کمتر است. این اختلال در بیمارانی دیده می شود که دفع ادراری منیزیم زیاد است از جمله دیابت کنترل نشده، سوء مصرف الکل، بیمارانی که داروهایی از قبیل دیورتیک های لوپ و تیازیدی (از قبیل لازیکس (Lasix)، بومکس (Bumex)، ادکرین (Edecrin) و هیدروکلروتیازید (hydrochlorothiazide))، سیسپلاتین (cisplatin) یک داروی پر مصرف شیمی درمانی سرطان و آنتی بیوتیک جنتامایسین (gentamicin)، آمفوتریسین (amphotericin) و سیکلوسپورین (cyclosporine) مصرف می کنند. هیپومنیزیمی همچنین ممکن است در اثر بیماری هایی رخ دهد که موجب مثل سوء جذب مزمن می شوند مثل اسهال و سوء جذب چربی (که معمولا پس از جراحی روده یا عفونت روده رخ می دهد) یا مشکلاتی از قبیل بیماری کرون (Crohn’s disease)، انتروپاتی ناشی از حساسیت به گلوتن (gluten-sensitive enteropathy)، التهاب منطقه ای روده (regional enteritis). اختلالاتی که موجب استفراغ شدید یا مکرر می شود نیز با هیپومنیزیمی همراه است.

وبگاه پرستارپرستار ممکن است علائم زیادی در این بیماران مشاهده کند، اما نشانه های شایع هیپومنیزیمی عبارتند از:

 • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت ضعف عصبی عضلانی
 • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت تحریک پذیری
 • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت تشنج
 • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت تتانی (در اثر کاهش متابولیسم کلسیم)
 • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت تغییرات نوار قلب
 • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت تغییرات نورولوژیک از جمله هذیان و سرسام

هیپرمنیزیمی

وبگاه پرستارهیپرمنیزیمی (hypermagnesemia) بالا بودن سطح منیزیم سرم است که در آن سطح منیزیم سرم 2.1 میلی اکی والان در لیتر یا 1.06 میلی مول در لیتر (2.1 mEq/L (1.06 mmol/L)) یا بیشتر است و ممکن است در اثر مصرف زیاد منیزیم بخصوص با خوردن آنتی اسیدها و همچنین نارسایی کلیوی در اثر دفع منیزیم رخ دهد.

وبگاه پرستارپرستار ممکن است نشانه های زیر را در بیمار مبتلا به هیپرمنیزیمی مشاهده کند:

 • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت تغییرات وضعیت ذهنی و روانی
 • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت تهوع
 • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت اسهال
 • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت کاهش اشتها
 • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت ضعف عضلانی
 • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت تنگی نفس
 • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت فشار خون فوق العاده پایین
 • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت ضربان قلب نامنظم
منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com