ورود کاربر

مراقبت تسکینی سرطان ریه

سرطان ریه زمانی رخ می دهد که سلول های ریه تغییر کرده و شروع به رشد بی رویه بکنند، که حاصل آن تشکیل تومور، ضایعات یا ندول است. تشکیل تومور ریه ممکن است در هر جایی از ریه ها شروع شود. تومور ریه می تواند سرطانی یا خوش خیم باشد. زمانی که تومور سرطانی ریه شروع به رشد کرد، ممکن است سلول های سرطانی به نقاط دیگر منتشر شود. این سلول ها ممکن است از طریق جریان خون یا مایعات دیگر بدن به نام لنف منتقل شود. مایع لنفی در عروق لنفاوی جریان دارد که مایعات و مواد جمع آوری شده را به ایستگاه های جمع آوری لنف به نام گره های لنفاوی منتقل می کند. گره های لنفاوی ارگان های لوبیا شکلی هستند که به بدن در مبارزه با عفونت کمک می کنند. گره های لنفاوی در داخل ریه، قفسه سینه و جاهای دیگر بدن وجود دارند. جریان طبیعی لنف از داخل ریه به بیرون و به مرکز قفسه سینه است، و به همین دلیل سرطان ریه ابتدا به گره های لنفاوی وسط قفسه سینه منتشر می شود. بافت سرطانی که از طریق عروق لنفاوی یا خون به گره های لنفاوی یا بافت های مجاور منتقل می شود را متاستاز سرطان می نامند.

علائم و درمان سرطان ریه – نقش مراقبت تسکینی

مراقبت تسکینی یکی از خدمات مراقبت بهداشتی تخصصی است که برای افراد مبتلا به بیماری جدی از قبیل سرطان ریه انجام می شود. مراقبت تسکینی روی تسکین علائم، درد و استرس متمرکز است. هدف از مراقبت تسکینی بهبود کیفیت زندگی بیمار و خانواده وی تا سر حد ممکن می باشد. مراقبت تسکینی در هر سنی و در هر مرحله ای از بیماری قابل استفاده است و می توان همزمان با درمان معمول بیماری از خدمات مراقبت تسکینی نیز استفاده نمود.

مراقبت تسکینی توسط تیمی متشکل از پزشک، پرستار، مددکار اجتماعی و سایر تخصص ها با توجه به بیماری و با مشارکت پزشک معالج انجام می شود. زمانی که شیمی درمانی برای درمان سرطان ریه شروع می شود، مراقبت تسکینی به درمان عوارض جانبی از قبیل تهوع، استفراغ، درد، خستگی، یبوست و اسهال، افسردگی و بی خوابی می پردازد. اشعه درمانی سرطان ریه گاهی اوقات غذا خوردن را برای بیمار سخت رکده، موجب درد و خستگی می شود. تیم های مراقبت تسکینی برای درمان این علائم آموزش خاص دیده اند.

مراقبت تسکینی می تواند برای تسکین درد بعد از عمل مفید باشد. همچنین می تواند به شیوه های متفاوتی از دارو درمانی تا ماساژ به کاهش اضطراب، آرامبخشی بیماری بپردازد. تشخیص سرطان ریه موجب احساس اضطراب، ترس و افسردگی می شود. سئوالات متعددی به ذهن بیمار می رسد و نسبت به وضعیت آینده خود نگران می شود. اعضای تیم مراقبت تسکینی می توانند با استفاده از آموزش های خاص خود به بیمار کمک کنند و حمایت لازم را از بیمار بعمل آورند. بیماران می توانند مسائل، ترس ها و نگرانی ها خود را با تیم مراقبت تسکینی در میان بگذارند و از طریق گفتار، دارو، منابع و راهبردهای آرام سازی کمک دریافت کنند.

از آنجایی که 85% موارد سرطان ریه ریشه در کشیدن سیگار دارد، بیماران اغلب خودشان را بخاطر بیماری سرزنش می کنند و معتقدند که بیماری قابل اجتناب بوده است. تیم مراقبت تسکینی به کاوش این احساسات پرداخته و بیمار را به پذیرش و برخورد عاقلانه با مسئله هدایت می کنند.

تیم مراقبت تسکینی می تواند به بیمار و خانواده وی در برنامه ریزی برای آینده و گرفتن تصمیمات درمانی کمک کند. مددکاران تیم مراقبت تسکینی به برنامه ریزی ترخیص و برآورده کردن نیازهای بیمار و خانواده وی کمک می کنند. از آنجایی که مراقبت تسکینی یک مراقبت خانواده محور است، مراقبت برای بیمار و تمامی اعضای خانواده ارائه می شود. تیم مراقبت تسکینی از لحظه تشخیص سرطان ریه به بعد تلاش می کند که بیمار و خانواده وی تا سر حد ممکن بیشترین کیفیت زندگی را داشته باشند.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com