ورود کاربر

لوسمی، لمفوما و مراقبت تسکینی

لوسمی و لمفوما چیست؟

لوسمی (Leukemia) و لمفوما (Lymphoma) نوعی سرطان است که به ترتیب سیستم خونی و گره های لنفاوی را درگیر می کند. در حقیقت، اصطلاحات لوسمی و لمفوما برای توصیف یک سری از بیماری ها استفاده می شوند که سلول هایی از خون را درگیر می کنند که بدن از آنها برای نبرد با عفونت استفاده می کند.

هر دوی بیماری ها دربرگیرنده انتشار سلول های غیر طبیعی و سرطانی است. این سلول ها وارد جریان خون یا سیستم لنفاوی شده و با کار حیاتی این سیستم ها تداخل می کنند.

لوسمی به سرطانی اطلاق می شود که از بافت های خونساز از قبیل مغز استخوان شروع می شود. لوسمی به اشکال حاد و مزمن وجود دارد. حاد به معنی سریع اثر در حالی که مزمن به معنی حرکت کند سرطان که گاهی قابل درمان است اگر پایش و بررسی منظم و دقیق انجام شود.

لمفوما سرطانی است که از سیستم لنفاوی شروع می شود، سیستمی که به بدن در مبارزه با عفونت کمک می کند. لمفوما به دو نوع اصلی هوچکین و غیر هوچکین تقسیم می شود. لمفومای هوچکین نسبتا شکل قابل علاج بیماری است. لمفومای غیر هوچکین به 30 گونه این بیماری اطلاق می شود.

هرچند لوسمی و لمفوما دو سرطان متفاوت هستند، معمولا دارای علائم، درمان و عوارض جانبی درمان مشابه هستند. مراقبت تسکینی برای بیماران مبتلا به این دو نوع سرطان نیز مشابه است.

مراقبت تسکینی چیست؟

مراقبت تسکینی یک مراقبت بهداشتی تخصصی است که برای افراد مبتلا به بیماری مزمن جدی مثل لوسمی و لنفوما ارائه می شود. هدف از مراقبت تسکینی بهبود کیفیت زندگی بیمار و خانواده وی است. می توان مراقبت تسکینی را در هر سنی و هر مرحله ای از بیماری ارائه نمود. می توان مراقبت تسکینی را همزمان با مراقبت درمانی معمول دریافت کرد.

مراقبت تسکینی توسط تیمی از پزشکان، پرستاران و مددکار اجتماعی و سایر متخصصان ارائه می شود و از طریق کار تیمی و مشارکت با پزشک معالج و بیمار و خانواده وی، لایه حمایتی جدیدی برای بیمار و خانواده وی فراهم می شود.

درمان لوسمی و لمفوما – نقش مراقبت تسکینی

علائم لوسمی و علائم لمفوما ممکن است شامل خستگی یا بی قوتی، برش و خونمردگی که دیر خوب می شود، خونریزی از زخم های کوچک، خونریزی مکرر، تب یا تعریق شبانه، عفونت مکرر که به سختی می توان با آن مبارزه کرد، کاهش وزن بی دلیل، درد استخوان ها و مفاصل باشد. در هر دو بیماری اضطراب و افسردگی دیده می شود.

مراقبت تسکینی نه تنها به تسکین علائم کمک می کند بلکه متخصصان مراقبت تسکینی می توانند اطلاعات طبی پیچیده بیماری شما را به شیوه ای قابل فهم انتقال دهند و سطح آگاهی بیمار و خانواده را افزایش دهند. گزینه های درمانی را مطابق با نیازها و اهداف فردی بیمار و خانواده بحث و قابل فهم می کنند. تیم مراقبت تسکینی به بیمار و خانواده وی کمک می کنند به شیوه ای سازنده با چالش بیماری لوسمی و لمفوما سازگار شوند.

اشکال حاد لوسمی ناگهانی بروز می کنند و تصمیمات فوری بایستی در مورد درمان آنها گرفته شود. اینگونه تصمیمات تحت فشار زمانی می تواند پر استرس باشد. همکاری تیم مراقبت تسکینی و تیم معالج می تواند به بیمار کمک کند در این شرایط تصمیم درست گرفته و از درمان های بیماری بیشترین بهره را ببرد.

گاهی اوقات برای تخریب سلول های سرطانی داروهای خیلی قوی برای بیمار تجویز می شود که عوارض جانبی جدی در سراسر بدن بجای می گذارند. این درمان که شیمی درمانی نامیده می شود یک شکل تهاجمی مبارزه با لوسمی و لمفومای حاد است و اثرات منفی نیز دارند. تهوع استفراغ، ریزش مو، خستگی و ناراحتی عمومی از عوارض شایع شیمی درمانی هستند.

این درمان های طبی قوی مستلزم رویکرد مراقبت تسکینی قدرتمند است. درمان های ارائه شده توسط تیم مراقبت تسکینی به بیمار و خانواده وی کمک می کنند درمان بیماری و عوارض جانبی را بهتر تحمل کرده و با شرایط موجود سازگار شوند.

کاهش وزن یکی دیگر از علائم رایج لوسمی و لمفوما است، اما تیم مراقبت تسکینی در این موارد می داند که چکار باید کرد. تیم مراقبت تسکینی به بیمار کمک می کند با عوارض بیماری از قبیل کاهش وزن، خونریزی و عفونت کنار بیاید و عوارض بیماری یا درمان بیماری کمترین تاثیر را بر بیمار داشته باشد.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com