ورود کاربر

در مورد سرفه بیشتر بدانیم

تعریف سرفه

وبگاه پرستارسرفه یک رفلکس خودکار است. زمانی که چیزهایی مثل خلط و مخاط، میکروب یا گرد و غبار گلو و راه های هوایی را تحریک می کند، بدن به طور خودکار با سرفه به این تحریک پاسخ می دهد. همانند سایر رفلکس ها از قبیل عطسه یا پلک زدن، سرفه به محافظت از بدن کمک می کند.

حقایق کلیدی

  • سرفه کردن یک رفلکس مهم است که به محافظت از راه های هوایی و ریه های شما در مقابل محرک ها کمک می کند.
  • سرفه گاه به گاه طبیعی است. سرفه به تمیز و تخلیه حلق و راه های هوایی از هر گونه میکروب، مخاط و خلط و گرد و غبار کمک می کند.
  • سرفه ای که مقاوم بوده یا با علائم دیگر از قبیل تنگی نفس، تولید خلط یا خلط خونی همراه باشد، می تواند نشانگر یک عارضه یا مشکل طبی جدی باشد.

سرفه چیست؟

وبگاه پرستارحلق و راه های هوایی به اعصابی مجهز هستند که محرک ها را احساس و شناسایی می کنند. زمانی که این اعصاب تحریک می شوند، سیگنالی به مغز ارسال می کنند. در پاسخ به این سیگنال، مغز نیز سیگنالی به عضلات دیواره قفسه سینه و شکم ارسال می کند که تا سریع و با قدرت نقس عمیق کشیده و با بازدم عامل محرک را خارج سازند. این پاسخ تقریبا آنی بوده و خیلی موثر است. سرفه هوا را با سرعت بیرون رانده و ذرات را از ریه ها و گلو با سرعت حدود 50 مایل در ساعت بیرون می ریزد.

تاثیر سرفه بر بدن چیست؟

وبگاه پرستارسرفه گاه به گاه یک عملکرد طبیعی بدن است. حلق و ریه ها بطور طبیعی مقادیر اندکی خلط ترشح می کنند تا راه هوایی را مرطوب نگهداشته و دارای یک لایه پوششی نازک است که به عنوان محافظ در مقابل محرک ها و میکروب هایی که توسط نفس وارد می شوند، عمل می کند. سرفه وقت به وقت کمک می کند که این خلط جابجا شده و تاثیر زیانباری بر بدن ندارد. سرفه همچنین امکان دفع سریع ذرات ناخواسته که به طور تصادفی توسط تنفس وارد می شوند، را فراهم می سازد.

وبگاه پرستارهمانطور که انسان پیرتر می شود، عضلات درگیر در سرفه قدرت خود را از دست داده و سرفه به اثربخشی جوانی نیست. این موجب تجمع مخاط و خلط و دفع ناموثر محرک ها از حلق و راه های هوایی می شود. این وضعیت شخص را در خطر بالاتر ابتلا به عفونت های ریوی قرار می دهد که گاهی در بزرگسالان و سالمندان دیده می شود.

وبگاه پرستارگرچه سرفه منقطع نرمال است، اما سرفه مقاوم (سرفه ای که خودبخود برطرف نمی شود) طبیعی نیست و بایستی مورد بررسی قرار گیرد. سرفه ای که با سایر علائم از قبیل آبریزش بینی، ریفلاکس (برگشت) اسید معده، تنگی نفس، درد قفسه سینه، افزایش تولید خلط، خلط رنگی یا خلط خونی همراه است احتمالا نشانگر یک بیماری فعال است و لازم است که تحت درمان طبی قرار گیرد.

آیا سرفه می تواند خطرناک باشد؟

وبگاه پرستارخطر سرفه بستگی به عامل ایجاد کننده آن دارد. بعضی از سرفه ها کوتاه مدت بوده و خودبخود برطرف می شوند؛ در حالی که بعضی از سرفه ها مقاوم بوده و بطور بلند مدت باقی می مانند تا زمانیکه علت آن شناسایی و درمان شود.

وبگاه پرستارسرفه علامت شایع عارضه های غیر جدی مثل سرما خوردگی است. مهم است بدانیم که بیماری های خیلی جدی از قبیل پنومونی، کولاپس ریه، لخته خود ریه و تجمع مایع در ریه نیز می توانند موجب سرفه شوند.

وبگاه پرستارافراد دارای سابقه سیگار کشیدن، بیماری مزمن ریوی مثل COPD یا آسم، آلرژی های فصلی، بیماری بازگشت اسید معده (ریفلاکس معده ای مروی)، سرطان ریه و عفونت های مزمنی از قبیل سل (tuberculosis) نیز دچار سرفه مزمن هستند.

آموزش بیماری های شایع تنفسی

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com