ورود کاربر

علل و ریسک فاکتورها

علت اصلی و دقیق LBD شناخته شده نیست، اما دانشمندان در مورد بیولوژی و ژنتیک این بیماری در حال تحقیق و بررسی هستند و مواردی روشن شده است. برای مثال، آنها می دانند که تجمع اجسام لویی با از دست دادن نورون های خاصی در مغز همراه است که دو ماده ناقل عصبی مهم را تولید می کنند. ناقل های عصبی (neurotransmitters) مواد شیمیایی هستند که نقش پیام رسان را بین سلول های مغزی بازی می کنند.

یکی از این ناقل ها عصبی یا پیام رسان ها استیل کولین (acetylcholine) است که برای حافظه و یادگیری مهم است. دیگری دوپامین است که نقش مهمی در رفتار، شناخت، حرکت، انگیزه، خواب و خلق بازی می کند.

دانشمندان همچنین عده ای از ریسک فاکتورهای این بیماری را می شناسند. سن به عنوان اصلی ترین ریسک فاکتور این بیماری در نظر گرفته می شود. بیشتر کسانی که به این اختلال مبتلا می شوند، بالای 50 سال سن دارند.

سایر ریسک فاکتورهای جنون اجسام لویی (LBD) عبارتند از:

  • بیماری و مشکلات سلامتی: انواع خاصی از بیماری ها و اختلال سلامتی و بخصوص بیماری پارکینسون و اختلال رفتاری خواب REM با ریسک بالای ابتلا به LBD همراه هستند.
  • ژنتیک: در حالی که داشتن عضوی مبتلا به LBD در خانواده ممکن است ریسک وقوع بیماری در سایر اعضای خانواده را افزایش دهد، LBD بطور نرمال یک بیماری ژنتیک در نظر گرفته نمی شود. درصد کوچکی از خانواده های مبتلا به جنون با اجسام لویی دارای ارتباط ژنتیکی هستند، از قبیل گونه ای ژن GBA، اما در بیشتر موارد، علت ناشناخته است. در این زمان هیچ آزمایش ژنتیکی وجود ندارد که بتوان بطور صحیح احتمال ابتلای شخص به LBD را پیش بینی کرد. تحقیقات ژنتیکی بعدی ممکن است اطلاعات خیلی بیشتری در مورد علل و ریسک فاکتورهای این بیماری عرضه نماید.
  • شیوه زندگی: فاکتور خاصی از شیوه زندگی ثابت نشده است که ریسک وقوع LBD را در شخصی افزایش دهد. هرچند، بعضی از مطالعات حاکی از آن است که شیوه زندگی سالم از جمله ورزش منظم، تحریک روانی و رژیم غذایی سالم ممکن است شانس وقوع جنون مرتبط با سن را کاهش دهد.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com