ورود کاربر

تست های آزمایشگاهی نشانگر عدم تعادل الکترولیت ها

وبگاه پرستاربعضی از موسسات درمانی دارای آزمایشگاه اختصاصی بوده یا نمونه را برای آزمایش به بیرون از تسهیلات می فرستند. الکترولیت ها به صورت مستقیم و توسط ارزیابی سطح خونی آنها یا سطح آنها در ادرار اندازه گیری می شود و درجه دفع آن ها از ادرار مشخص می شود. الکترولیت های سرم (خون) ممکن است کم (هیپو) یا بالا (هیپر) تر از سطح طبیعی باشد. الکترولیت هایی که بطور رایج در بیماران اندازه گیری می شوند شامل پتاسیم، سدیم، کلر است و ممکن است سطح کلسیم، فسفات و منیزیم نیز اندازه گیری شود. دامنه طبیعی الکترولیت ها با توجه به سن، جنس، سایز بدن یا زمینه قومی فرق کند و ممکن است از یک آزمایشگاه به آزمایشگاه دیگر فرق کند. عموما دامنه طبیعی الکترولیت ها به صورت زیر است:

پتاسیم (+K): 3.5–5.0mEq/L (3.5-5.0mmol/L)
سدیم (+Na): 135-145mEq/L (135-145mmol/L)
کلراید (-Cl): 98–106 mEq/L (98–108 mmol/L)
کلسیم (+Ca2) سرم: (8.5-10.5mg/dL (2.1–2.7mmol/L
ممکن است در بچه های دارای صفحه رشد باز یا رشد استخوانی به مقدار 12mg/dL افزایش یابد.
کلسیم ادرار: (0-300mg/24h (0.0-7.5mmol/24h
کلسیم یونیزه (کلسیم سرم که به پروتئین باند نیست) در بالغین در دامنه 4.65-5.28mg/dL است. سطح کلسیم یونیزه در خون تحت تاثیر سطح پروتئین خون نیست.
منیزیم (+Mg2): (1.3-2.1mEq/L (0.65-1.05mmol/L
1.4-1.7mEq/L در بچه ها
فسفات (-HPO4): (3.0-4.5mg/dL (0.97-1.45mmol/L
(4-6.5mg/dL (1.45-2.1mmol/L در بچه ها
مقدار این الکترولیت در سالمندان کمتر از مقدار بزرگسالان است و در نوزدان کمی بیشتر از بچه ها است.
منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com