ورود کاربر

فهرست مطلب

زایمان و تولد (Labor and Delivery)

زایمان و تولد

زایمان معمولا در زنانی که سابقه زایمان قبلی دارند نسبت به اول زاها کوتاه تر است. میانگین مدت زایمان بین 12 تا 24 ساعت است. زایمان عمدتا به سه مرحله تقسیم می شود، که خود مرحله اول دارای دو فاز است. مرحله اول از شروع درد زایمان یعنی شروع انقباضات رحم که منجر به نازک شدن (افاسمان - effacement) و گشادی گردن رحم می شود، آغاز می گردد. این مرحله با دیلاتاسیون کامل یعنی گشادی 10 سانتی متری و افاسمان کامل تمام می شود. این طولانی ترین بخش زایمان است. انقباضات خفیف تر بوده، 60 تا 90 دقیقه طول می کشد و فاصله بین دو انقباض متوالی 15 تا 20 دقیقه است و آن را فاز تاخیری می نامند.

فاز فعال زمانی شروع می شود که سرویکس از 4 به 8 سانتیمتر گشاد می شود، انقباضات قوی تر شده و حدود 30 تا 45 ثانیه طول می کشند و فاصله انقباضات کم می شود. این زمانی است که غشای آمنیوتیک پاره شده و مایع آمنیوتیک آزاد می شود. در این مرحله کمر درد و خونریزی واژن رایج است. زمانی که سرویکس کاملا باز شده و دیلاتاسیون به 10 سانتیمتر رسید، مرحله دوم زایمان شروع می شود.

در مرحله دوم جنین شروع به بیرون آمدن می کند. انقباضات ادامه دارد اما متفاوت هستند. رکتوم تحت فشار قرار گرفته و میل قوی به زور زدن ایجاد می شود. مرحله دوم زایمان با تولد نوزاد تمام می شود. خارج شدن جفت یا محتویات بعد از تولد رحم مرحله سوم زایمان است. هنوز انقباضات ادامه دارد اما خفیف تر است، رحم منقبض می شود و به خارج شدن جفت و کند شدن خونریزی کمک می کند.

مشکل چیست؟

مشکلی وجود ندارد.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com