ورود کاربر

مراقبت تسکینی در بیماری های کلیوی، نارسایی کلیه

نارسایی کلیوی – نقش مراقبت تسکینی

بیماری های مزمن کلیوی شامل اندسته از اختلالاتی است که به کلیه ها آسیب زده و توانایی کلیه ها برای حفظ سلامت خود را کاهش می دهند. اگر بیماری کلیوی تشدید شود، مواد زائد در بدن تجمع یافته، فشار خون را بالا برده و بیمار شدیدا مریض می شود. ممکن است عوارضی از قبیل فشارخون بالا، کم خونی، ضعف استخوان، تغذیه ضعیف و آسیب عصبی رخ دهد.

بیماری های کلیه موجب افزایش ریسک بیماری قلب و عروق می شود. این مشکلات به تدریج و در طول زمان رخ می دهد. بیماری مزمن کلیوی ممکن است در اثر دیابت، فشار خون بالا و سایر اختلالات ایجاد شود. تشخیص زودرس و درمان اغلب از بدتر شدن بیماری مزمن کلیوی جلوگیری می کند. زمانی که بیماری کلیوی پیشرفت کرد، نهایتا به نارسایی کلیوی ختم می شود، که بیمار به دیالیز و پیوند کلیه برای ادامه زندگی نیاز دارد.

علائم و درمان بیماری کلیوی، نارسایی کلیوی – نقش مراقبت تسکینی

مراقبت تسکینی یک مراقبت بهداشتی تخصصی است که برای افراد مبتلا به بیماری مزمن جدی مثل بیماری کلیوی ارائه می شود. هدف از مراقبت تسکینی بهبود کیفیت زندگی بیمار و خانواده وی است. می توان مراقبت تسکینی را در هر سنی و هر مرحله ای از بیماری ارائه نمود. می توان مراقبت تسکینی را همزمان با مراقبت درمانی معمول دریافت کرد.

مراقبت تسکینی توسط تیمی از پزشکان، پرستاران و مددکار اجتماعی و سایر متخصصان ارائه می شود و از طریق کار تیمی و مشارکت با پزشک معالج و بیمار و خانواده وی، لایه حمایتی جدیدی برای بیمار و خانواده وی فراهم می شود.

مشکلات بیماری کلیوی و نارسایی کلیوی خیلی زیاد است. علاوه بر مشکلات جسمی و عاطفی، بیمار و خانواده وی ممکن است در مورد تصمیم گیری برای مراقبت ها و ادامه درمان دچار مشکل باشند.

تیم مراقبت تسکینی با بیمار و خانواده، متخصص کلیه (نفرولوژیست) و سایر متخصصان پزشکی درگیر در مراقبت از بیمار همکاری کرده، طرح مراقبتی جامعی برای بیمار فراهم می کنند. با تمرکز بر درد و سایر علائم، برقراری ارتباط، هماهنگی و حمایت عمومی، تیم مراقبت بهداشتی در هر نقطه ای از بیماری می تواند کمک کننده باشد.

درمان علائم بخشی از خدمات مراقبت تسکینی است. تیم مراقبت تسکینی با همکاری پزشک معالج به درمان علائم بیماری و ارتقای آسایش بیمار می پردازد. این علائم ممکن است در رابطه با فشار خون، بیماری قلبی، دیابت، افسردگی، اضطراب یا سایر اختلالات باشد. تیم به بیمار و خانواده وی در گرفتن تصمیمات حیاتی کمک می کند، بخصوص آموزش و توصیه در مورد طرح درمانی که هر بیمار مبتلا به اختلال مزمن کلیوی تجربه می کند: دیالیز.

تیم مراقبت تسکینی به بیمار در سازماندهی ارزش های شخصی، نگرش در مورد درمان و اهداف جمعی خانوادگی کمک می کند. مراقبت تسکینی به بیمار و خانواده اش کمک می کند که بیماری را درک کرده و در مورد دیالیز تصمیم گیری کنند، بدینطریق کیفیت زندگی آنها را ارتقا می بخشد.

بیماران تحت دیالیز معمولا از افت سلامتی و آسایش رنج می برند، اینجا است که تیم مراقبت تسکینی می تواند کمک کرده، اثربخشی درمان ها و عوارض آنها را بررسی کند و علائم آزارنده را برطرف نماید. معمولا بیمارانی که حائز معیارهای پیوند کلیه هستند، قبل، حین و بعد از پیوند تحت مراقبت تسکینی قرار داده می شوند. همانند بیماران تحت دیالیز، تیم مراقبت تسکینی به بیمار پیوند کلیه کمک می کند ریسک ها و مزایای پیوند را بشناسد و گزینه درمانی خود را به دقت انتخاب کنند.

در مجموع، تیم مراقبت تسکینی تمام توان خود را بکار می گیرد تا به نیازها و ارزش های مددجو بیشترین توجه ممکن را داشته باشد و به هدف خود یعنی ارتقای کیفیت زندگی مددجو و خانواده وی در بالاترین حد ممکن دست یابد.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com