ورود کاربر

نکات کلیدی

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستاراختلال حجم مایعات برای بیمار مشکلات زیادی به همراه دارد. کمبود یا زیاد بودن حجم مایعات می تواند موجب گردش خون و خونرسانی بافتی ناموثر شود. بعضی از بیماران ممکن است بخاطر خردسال بودن یا سالمند بودن و یا داشتن بیماری های همراه از قبیل عفونت یا ناراحتی گوارشی، در خطر بالاتری باشند. علت هیپوولومی یا هیپرولومی ناشی از مصرف نابجا (مصرف یا دفع زیاد مایعات) با علل ناشی از بازجذب یا دفع ناموثر فرق دارد. در مجموع می توان گفت:

  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت مایعات بدن برای ادامه حیات نقش حیاتی دارند.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت گردش مایعات بدن به عملکرد قلبی و حفظ فشار کافی در عروق خونی بستگی دارد.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت فشار هیدرواستاتیک در اثر حجم مایعات ایجاد می شود و مایعات را به داخل بافت ها می راند.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت فشار آنکوتیک حاصل غلظت مایعات داخل عروقی است و مایعات را از بافت ها به داخل وریدها بر می گرداند.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت هیپوولومی می تواند در اثر دفع مفرط یا جذب ناکافی مایعات رخ دهد.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت هیپرولومی می تواند نتیجه دفع ناموثر مایعات در اثر نارسایی کلیوی یا اختلالات هورمونی باشد.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت هیپوولومی می تواند نسبی باشد اگر که مایعات به داخل بافت ها رسوخ کرده یا در عروق خونی گشاد به صورت حوضچه ای تجمع یابد.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت درمان یک اختلال مایع می تواند منجر به عدم تعادل متضاد آن شود اگر دقت نشود. مثلا درمان هیپرولومی در صورت بی دقتی می تواند به هیپوولومی بیانجامد یا بالعکس.
منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com