ورود کاربر

جان او کیف

برنده جایزه نوبل فیزیولوژی و پزشکی سال 2014
جان او کیف

نام: جان او کیف (John O'Keefe)

تولد: 18 نوامبر 1939، نیویورک، ایالات متحده آمریکا

محل کار در زمان دریافت جایزه نوبل: کالج دانشگاه، لندن، انگلستان

انگیزه اعطای جایزه نوبل: کشف سلول هایی که سیستم موقعیت یابی در مغز را تشکیل می دهند

رشته: فیزیولوژی، رفتار فضایی

سهم از جایزه: نصف جایزه نوبل فیزیولوژی و پزشکی 2014

سیستم موقعیت یابی مغز کشف شد

آگاهی از مکان خود و چگونگی یافتن راه جاهای دیگر برای انسان و حیوانات حیاتی است. برای درک توانایی جهت یابی خود در فضا، جان اوکیف به مطالعه موش و سیگنال های سلول های عصبی هیپوکامپ آنها پرداخت، جایی که در مرکز مغز واقع شده است. در سال 1971 وی کشف کرد وقتی موش در مکان مشخصی از اتاق قرار داده می شود، سلول های خاصی از مغز وی فعال می شود و وقتی به نقطه دیگری از اتاق منتقل می شود، سلول های دیگری از مغز وی فعال می شود. بنابراین می توان چنین گفت که سلولها نوعی نقشه داخلی از اتاق ایجاد کرده اند.

منبع: وب سایت رسمی سازمان نوبل

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com