ورود کاربر

مقدمه ای بر سیستم ایمنی


مقدمه ای بر سیستم ایمنی

عملکرد نرمال سیستم ایمنی از بدن در مقابل تهاجم ارگانیسم های خارجی محافظت می کند. دامنه ای از ارگانیسم ها قادرند به بدن حمله کرده و وارد بدن شوند، هرچند همه آنها مضر نیستند. سلول های سیستم ایمنی ارگانیسم های مهاجم به بدن را شناسایی کرده، سپس آنها را ایزوله و تخریب می کند. گاهی اوقات سیستم ایمنی قادر به فعالیت کافی تا این ظرفیت نیست. نتیجه این نقص ظرفیت عفونت، اختلالات نارسایی ایمنی، اختلالات خود ایمنی، آلرژی ها و واکنش های حساسیت مفرط است.

مقدمه ای بر سیستم ایمنی

لمفوسیت ها سلول های اصلی سیستم ایمنی را تشکیل می دهند. لمفوسیت ها به دو دسته سلول های B و سلول های T تقسیم می شوند. سلول های B ارائه کننده پاسخ ایمنی هورمونی هستند، از آنجایی که آنتی بادی مخصوص آنتی ژن ارگانیسم را تولید می کنند. سلول های T پاسخ ایمنی سلولی را فراهم می سازند. سلول های T بالغ از سلول های CD4 و CD8 تشکیل شده است. سلول های CD8 مسئول تخریب سلول های خارجی و ویروس های مستقر شده در بدن هستند و سرکوب کننده عملکرد ایمنولوژیک هستند. سلول های CD4 را به عنوان سلول های T کمکی می شناسند، توابع ایمنی را تحریک می کنند؛ از قبیل سلول های B و ماکروفاژها. ماکروفاژ سلولی است که فعالیت آن شامل هضم سلول های خارجی یا مهاجم است.

اختلالات سیستم ایمنی

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com