ورود کاربر

مداخلات پرستاری هیپوولومی

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستاربرطرف شدن هیپوولومی به درمان و رفع علت زمینه ای بستگی دارد.

  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت اگر خونریزی وجود داشته است، می توان کاهش حجم خون را با انتقال خون به بیمار جبران کرد.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت اگر دهیدراسیون رخ داده است، می توان با مایعات خوراکی یا وریدی حجم خون را بازیافت کرد.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت اغلب دفع مایعات با دفع الکترولیت ها همراه است (مثلا در اثر تعریق، استفراغ یا اسهال)؛ بنابراین جایگزینی بایستی شامل جایگزینی الکترولیت ها نیز باشد.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت اگر هیپوولومی نسبی بوده و در اثر کمبود پروتئین و کاهش فشار اسمزی عروق مایعات به داخل بافت شیفت کرده باشند، درمان روی افزایش پروتئین (برای نمونه؛ انفوزیون آلبومین) عروق خونی متمرکز خواهد شد تا مایعات مجددا از بافت ها به داخل عروق خونی برگردانده شده و حجم مایعات عروقی بازیافت شود.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت اگر حجم خون به صورت حوضچه ای در وریدها تجمع یافته باشد، درمان ممکن است روی حذف عفونتی که موجب اتساع عروقی شده است متمرکز باشد، تا فشار خون بیمار بازیافت شود.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت همراه با درمان عفونت یا علت زمینه ای حوضچه ای شدن خون، ممکن است مایعات نیز تجویز شود.

وبگاه پرستارپرستار بایستی بیمار را حین و پس از درمان جایگزینی مایعات بدقت پایش کند، زیرا برگشت مایعات از بافت ها به عروق خونی یا برگشت عروق منقبض به قطر عادی ممکن است موجب اورلود حجم مایعات شود.

منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com