ورود کاربر

مداخلات پرستاری هیپوفسفاتمی

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستارپرستار در تشخیص قطعی هیپرفسفاتمی نقش کلیدی دارد:

  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت در زمان مصاحبه بیمار، پرستار بایستی سئوالاتی بپرسد که اطلاعاتی در مورد مصرف الکل و آنتی اسید جمع آوری کند.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت خردسالان در خطر وضعیت هایی از قبیل بی اشتهایی عصبی (anorexia nervosa) هستند که کودک دچار اختلال خوردن بوده و کالری کافی دریافت نمی کند و بایستی بدقت در بررسی و شناخت بیمار عادات غذایی وی را مشخص کند.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت لیست تمامی داروهای مصرفی جاری و قبلی بیمار (شامل داروهای با نسخه و بدون نسخه) بایستی تهیه شود تا احتمال تاثیر داروها بر افزایش یا کاهش جذب یا دفع فسفات مشخص گردد.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت در طی بازنگری سیستم ها، پرستار بایستی به گزارش بیمار در مورد اختلالاتی از قبیل بیماری کرون (Crohn disease)، دیابت ملیتوس، اختلالات تیروئید و کلیه توجه کند زیرا روی وضعیت جذب فسفات و حرکت فسفات به داخل سلول تاثیر دارند.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت بیماران مبتلا به سوختگی های شدید نیز در خطر بالای ابتلا به هیپوفسفاتمی هستند.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت بیمارانی که بخاطر سوء تغذیه تحت درمان هستند بایستی به دقت از نظر هیپوفسفاتمی پایش شوند زیرا احتمال وقوع سندرم تغذیه مجدد (refeeding syndrome) وجود دارد.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت بایستی توجه خاصی به سطح فسفات سرم و وجود علائم در روز سوم یا چهارم درمان مبذول داشت زیرا هیپوفسفاتمی ممکن است در ابتدا وجود نداشته باشد و در آینده و با ادامه درمان بروز کند.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت قدرت حرکتی و وضعیت نورولوژیک و ذهنی بایستی بررسی شود.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت علائم حیاتی بایستی بدقت پایش شود و تاکید خاص روی ریت تنفسی و الگوی تغییرات فشار خون باشد.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت به بیمار در مورد غذاهای حاوی فسفات آموزش داده شود.

لینک مطالب مرتبط


منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com