ورود کاربر

هیپومنیزیمی (Hypomagnesemia)

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستارکاهش سطح منیزیم سرم هیپومنیزیمی (hypomagnesemia) گفته می شود و زمانی رخ می دهد که غلظت منیزیم پلاسمای خون کمتر از دامنه طبیعی 1.3 میلی اکی والان در لیتر یا 0.65 میلی مول در لیتر باشد. یکی از علل ناکافی بودن سطح منیزیم پلاسما سوء تغذیه است، بخصوص زمانی که مصرف پروتئین و کالری شدیدا کاهش یافته باشد. افراد الکلی در خطر ابتلا به هیپومنیزیمی هستند، زیرا دچار مشکل سوء جذب گوارشی و تغذیه ضعیف هستند. پایین بودن سطح پتاسیم ممکن است در اثر هیپومنیزیمی رخ دهد زیرا با کم شدن سطح منیزیم سرم، دفع پتاسیم افزایش می یابد. بیماران مبتلا به سطح پتاسیم و کلسیم پایین خون نیز مشکلات جدی در اثر کاهش سطح منیزیم تجربه می کنند و ممکن است تجویز مکمل های منیزیم برای رفع این کمبودها لازم باشد. تاثیر هیپومنیزیمی ممکن است در حضور هیپوکالمی و هیپوکلسمی تشدید شود زیرا تمامی این حالات موجب تحریک پذیری عصبی عضلانی می شوند.


لینک مطالب مرتبط


منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com