ورود کاربر

علل و علایم هیپومنیزیمی

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستاردو علت اصلی هیپومنیزیمی عبارتند از:

  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت کاهش جذب منیزیم از مجاری گوارشی (GI)
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت دفع بیش از حد منیزیم از ادرار (مثل نقص عملکرد کلیه)

وبگاه پرستارکاهش جذب از مجاری گوارشی به دلایل مختلفی رخ می دهد از جمله اسهال، نارسایی تغذیه ای، آسیب روده کوچک که ممکن است جذب منیزیم را مهار کند و همچنین سوء تغذیه.

وبگاه پرستاربعضی از علل شایع دفع بیش از حد از ادرار شامل پر ادراری (diuresis) ناشی از الکل، دیورتیک های لوپ و گلیکوزوری (glycosuria) یا دفع گلوکز از ادرار. سایر عواملی که ممکن است موجب هیپومنیزیمی شوند شامل ترشح مفرط آلدسترون (موجب هیپرناترمی می شود)، آنتی دیورتیک هورمون یا هورمون تیروئید و مصرف افراطی ویتامین D (موجب هیپرکلسمی می شود) و مایعات وریدی است.

وبگاه پرستارغلظت منیزیم خون ممکن است در اثر موارد زیر افت کند:

وبگاه پرستاربسیاری از علائم هیپومنیزیمی در رابطه بیش فعالی است. علائم هیپومنیزیمی شامل کرامپ های عضلانی ها و ضعف، ریتم غیر طبیعی قلب و ترمور است. بعضی از افراد افتادگی پلک و حرکات غیر ارادی و غیر طبیعی را تجربه می کنند. در مواردی که سطح منیزیم خیلی پایین باشد، بیمار ممکن است دچار توهم، افزایش فشار خون و ریت قلبی شده و آریتمی های قلبی ظاهر شود. کمبود شدید منیزیم موجب تشنج می شود، بخصوص در بچه ها. سایر علائم شامل کاهش اشتها (و احتمال کاهش وزن)، مدفوع حاوی محتوای چربی بالا، بی قراری، گیجی و تحریک پذیری است.

علائم هیپومنیزیمی عمدتا عصبی عضلانی بوده و عبارتند از:

لینک مطالب مرتبط


منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com