ورود کاربر

هیپوکالمی (Hypokalemia)

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستارپایین بودن غیر طبیعی سطح پتاسیم سرم را هیپوکالمی (Hypokalemia) می گویند. همانطور که قید شد، پتاسیم برای هدایت سلول های عصبی و انقباض عضلات از جمله عضلات قلبی ضرورت دارد. همچنین پتاسیم برای فعالیت مناسب آنزیم ها لازم است و عملکرد غشای سلول را تسهیل می کند. در هیپوکالمی، غده آدرنال هورمون آلدسترون ترشح نکرده و کلیه ها پتاسیم را در زمان نیاز حفظ می کنند. تعادل مناسب پتاسیم برای سلامت روانی، ذهنی و فیزیکی لازم است و دامنه طبیعی غلظت پتاسیم بین 3.5 تا 5 میلی اکی والان در لیتر است. اگر سطح پتاسیم سرم بیمار کمتر از 3.5mEq/L باشد، گفته می شود که از هیپوکالمی رنج می برد.

وبگاه پرستاراز آنجایی که پتاسیم برای کنترل عمل عضلات لازم است، هیپوکالمی می تواند موجب توقف ضربان قلب شود. نوزادان کوچک در خطر بالاتر این مشکل هستند بخصوص زمانی که بطور مداوم و برای یک هفته یا بیشتر دچار اسهال باشند. استفراغ موجب افزایش دفع پتاسیم از ادرار می شود. در بیشتر افراد بعد از سه هفته روزه داری، سطح پتاسیم خون به کمتر از 3 میلی اکی والان در لیتر کاهش می یابد که هیپوکالمی است.

منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com