ورود کاربر

مداخلات پرستاری هیپوکلسمی

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستاردرمان هیپوکلسمی متغیر بوده و معمولا علت زمینه ای ایجاد کننده هیپوکلسمی هدف قرار داده می شود. مداخلات پرستاری اولیه معمولا به وضعیت بیمار در زمان مراجعه برای درمان بستگی دارد. مداخلات پرستاری روی تثبیت وضعیت بیماری که دارای تظاهرات تهدید کننده حیات است، متمرکز می شود از قبیل:

وبگاه پرستارتجویز وریدی (IV) کلسیم ممکن است برای تثبیت وضعیت بیمار لازم باشد و بایستی با احتیاط و ریت تجویز شده تزریق شود تا از عوارض قلبی پیشگیری شود. موضع تزریق وریدی بایستی بدقت پایش شود زیرا ممکن است ترکیبات کلسیم نشت کرده و موجب آسیب بافتی شدید شود، اگر از محلول تزریق به بافت های اطراف نشت کند (extravasation). دیورتیک تیازیدی ممکن است برای تسهیل بازجذب کلسیم از کلیه ها تجویز شود. اگر بیمار دیورتیک تیازیدی می گیرد، لازم است که وزن و جذب و دفع بیمار پایش شود.

وبگاه پرستارزمانی که وضعیت بیمار تثبیت شد، یا اگر بیمار در زمان مراجعه دارای وضعیت ثابتی بود، تلاش های اولیه برای کمک به تعیین علت زمینه ای هیپوکلسمی هدایت می شود. پرستار بایستی بیمار را مصاحبه کرده و عادات غذایی وی را مشخص کند و در مورد اهمیت مصرف منابع مختلف کلسیم و ویتامین D بیمار را آموزش دهد.

وبگاه پرستارپرستار بایستی شیوه زندگی بیمار (مثل محیط زندگی، استفاده از داروهای تفریحی و الکل و غیره) را نیز بررسی نماید. بایستی بیمار را از وجود اختلالات و شرایط همزمان بررسی نماید از جمله:

وبگاه پرستاربررسی و شناخت دقیق و کامل جسمی و نشانه های رفتاری بایستی انجام شود. بخصوص پرستار بایستی بیمار را از نظر علائم ظاهری مثل خم شدگی، لرزش دست ها، خشکی پوست، موی خشن و خشک، پوسیدگی دندان، تغییرات وضعیت ذهنی بررسی کند.

وبگاه پرستارجریان اصلی مداخلات پرستاری در بیماران مبتلا به هیپوکلسمی شامل آموزش بیمار است:

  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت منابع کلسیم در رژیم غذایی مرور شود.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت به علائق غذایی بیمار و غذاهایی که نمی تواند تحمل کند توجه شود.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت پرستار بایستی اطمینان حاصل کند که بیمار چگونه خواندن برچسب مواد غذایی را می داند.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت در بعضی موارد، مکمل های خوراکی کلسیم ممکن است لازم باشد که به بیمار توصیه شود.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت پرستار بایستی طریقه صحیح مصرف داروها را به بیمار آموزش دهد.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت بیمار بایستی یاد بگیرد که بیشتر از 500 میلی گرم کلسیم در هر بار نباید استفاده کند. خوردن بیش از این حد فایده ای ندارد زیرا بدن در هر زمان فقط تا 500 میلی گرم کلسیم می تواند جذب کند.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت خطرات و مضرات مصرف بیش از حد کلسیم و داروهای مکمل کلسیم را به بیمار آموزش دهید.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت منابع کلسیم در رژیم غذایی بایستی بخشی از رژیم غذایی بیمار باشد حتی اگر مکمل کلسیم مصرف می کند. بیمار بایستی به مقدار کافی منیزیم و ویتامین D نیز مصرف کند.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت نقش نور خورشید در تولید ویتامین D به بیمار آموزش داده شود.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت پرستار بایستی بخاطر داشته باشد که موفقیت آموزش بیمار بطور زیادی روی مشارکت بیمار در تدوین طرح آموزش و پذیرش این طرح توسط وی بستگی دارد.
لینک های مفید
منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com