ورود کاربر

هیپوکلسمی (Hypocalcemia)

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

علل و علائم هیپوکلسمی

وبگاه پرستارعوامل زیادی می تواند موجب هیپوکلسمی شود، از جمله:

وبگاه پرستارمصرف ناکافی کلسیم در رژیم غذایی اغلب اوقات بخاطر استفاده از منبع غذایی نامناسب است و غذاهای مصرفی حاوی کلسیم کافی نیستند. محصولات لبنی اغلب سرشار از کلسیم می باشند، اما منابع خوب دیگری از کلسیم نیز وجود دارد. این بخصوص برای کسانی مهم است که دچار عدم تحمل لاکتوز هستند؛ که منابع غیر لبنی کلسیم را شناخته و از هیپوکلسمی اجتناب کنند.

وبگاه پرستارویتامین D برای جذب کلسیم مهم است. در حالیکه شیر و بعضی از غذاهای تقویت شده با ویتامین D منبع خوبی از این ماده مغذی است، مهمترین منبع ویتامین D تماس با نور خورشید است. جذب کلسیم به اندازه پیشگیری از هیپوکلسمی از طریق مواد غذایی اهمیت دارد. کلسیم عمدتا از روده کوچک جذب می شود. بنابراین اختلالات منجر به سوء جذب روده کوچک و بخصوص دوازدهه بایستی به عنوان علت زمینه ای هیپوکلسمی در نظر گرفته شوند. الکلیسم یا اختلالاتی که از جذب چربی جلوگیری می کنند نیز می توانند علت هیپوکلسمی باشند، زیرا همانطور که در بالا ذکر شد، 50 درصد از کلسیم بدن به پروتئین ها باند است. علاوه بر این، غذاهای سرشار از اسید فیتیک (phytic acid) مثل اسفناج، سیب زمینی شیرین و لپه ها و اسید اگزالیک (oxalic acids) مثل نان سبوس دار، دانه ها و مغزها ممکن است با کلسیم باند شده و از جذب مطلوب آن جلوگیری کنند. هیپرفسفاتمی (Hyperphosphatemia) که ممکن است در اثر مصرف افراطی مسهل ها و انما رخ دهد و بالا بودن سطح فسفات است می تواند موجب هیپوکلسمی شود.

منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com