ورود کاربر

مداخلات پرستاری هیپرولومی

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستاردرمان هیپرولومی شامل مصرف دیورتیک ها در صورت عملکرد کافی کلیه ها است. پرستار بایستی:

 • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت پایش دفع و جذب
 • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت توزین روزانه
 • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت نظارت بر وقوع علائم عدم تعادل الکترولیت ها که ممکن است حاصل دیورتیک درمانی باشد؛ از جمله:
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت هیپوکالمی
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت هیپوناترمی
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت هیپوفسفاتمی
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت هیپرکلسمی
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت هیپومنزیومی
 • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت بررسی و شناخت بیمار از نظر علائم و نشانه های دهیدراسیون و هیپوولومی، از جمله
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت تورگور ضعیف پوست
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت خشکی غشاهای مخاطی
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت خشکی مخاط دهان
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت هیپوتانسیون ارتواستاتیک (افت وضعیتی فشار خون)
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت کاهش برونده ادرار (کمتر از 30 میلی لیتر در ساعت)
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت ادرار زرد تیره و غلیظ

وبگاه پرستاربعضی از بیماران به دیالیز برای دفع مایعات اضافی نیاز پیدا می کنند. دیالیز (Dialysis) فیلتر کردن خون از طریق کلیه مصنوعی (یا پوشش صفاق) است که مایعات و مواد زائد خون را جداسازی و دفع می کند و ممکن است مستقیما از طریق همودیالیز (hemodialysis) و فیلتراسیون سریع یا از طریق دیالیز صفاقی و فیلتراسیون کند از طریق پرده صفاق انجام شود.

وبگاه پرستارانحراف مسیر مایعات روی فشار خون و خونرسانی بافتی تاثیر می گذارد، بنابراین سرعت دیالیز اهمیت دارد و روی علائم و ناراحتی بیمار موثر است و ممکن است علائم جدیدی در اثر شیفت سریع الکترولیت و مایعات ظاهر شود. پرستار بایستی بیمار را از نظر نشانه های افزایش بار مایعات قبل از رویه بررسی کرده و نشانه های کمبود احتمالی مایعات را پایش کند، همانطور که الکترولیت ها و مایعات پس از انجام رویه شیفت پیدا می کنند.

وبگاه پرستارعمده ترین اختلال تعادل الکترولیت همراه هیپوولومی از دست دادن و کاهش سطح سدیم (هیپوناترمی) است که ممکن است به انفوزیون سدیم تا رفع علت زمینه ای نیاز باشد. از آنجایی که الکترولیت های دیگر نیز ممکن است در اثر اختلال تعادل سدیم رخ دهد، ممکن است درمان جایگزینی سایر الکترولیت ها هم نیاز شود.

وبگاه پرستارپرستار بایستی بیمار را از نظر پاسخ به درمان بررسی کند، بخصوص بایستی به نتایج آزمایشات و علائم حیاتی بیمار توجه خاص داشته باشد. پایش دفع و جذب بیمار و توجه به نشانه های هیپوولومی بسیار مهم است که ممکن است در اثر دفع زیاد مایعات و درمان مفرط هیپرولومی رخ دهد. در صورت وقوع هیپرولومی بایستی بلافاصله داروهای دیورتیک را قطع و به مراقب اولیه گزارش داد.

منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com