ورود کاربر

هیپرولومی (Hypervolemia)

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستارهیپرولومی افزایش بار مایعات بدن است که در اثر مصرف مفرط مایعات با کاهش مفرط دفع مایعات رخ می دهد. وقتی کل مایعات بدن افزایش می یابد، بار کاری قلب زیاد شده و فشار در عروق خونی افزایش می یابد. همانطور که فشار هیدرواستاتیک شریان های خونی افزایش می یابد:

  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت فشار وریدها بالاتر از نرمال باقی می ماند
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت مایعاتی که از شریان ها به داخل بافت ها رسوخ کرده است، به درجات کمتری به داخل وریدها بر می گردد.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت افزایش مایعات داخل بافت ها موجب ادم می شود
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت اگر حجم در گردش خیلی زیاد باشد، قلب ممکن است نتواند این بار اضافه را بکشد، در نتیجه دچار نارسایی احتقانی شود.

وبگاه پرستاربیماران دارای قلب ضعیف و از جمله سالمندان که ظرفیت قلبی آنها نسبت به تغییر حجم مایعات کاهش یافته است، یا نوزادان که دارای قلب کوچک هستند و نمی تواند افزایش شدید حجم را تحمل کند در خطر بالاتر مشکلات افزایش بار قلب هستند. افزایش حجم مایعات همچنین موجب هیپوناترمی رقتی می شود که در آن کاهش سطح سدیم در اثر افزایش حجم مایعات رخ می دهد. بنابراین علائم کاهش غلظت سدیم و شیفت مایعات ممکن است رخ دهد از جمله ادم مغزی ممکن است رخ دهد.

منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com