ورود کاربر

مداخلات پرستاری هیپرفسفاتمی

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستارمراقبت فوری بیمار مبتلا به هیپرفسفاتمی حاد (hyperphosphatemia) روی تصحیح هیپوکلسمی (Hypocalcemia) همراه با آن متمرکز است (توجهات پرستاری هیپوکلسمی را بخوانید). بیشتر افراد مبتلا به هیپرفسفاتمی دچار بیماری کلیوی مراحل نهایی است. به علاوه، نرخ مرگ و میر بیماران مبتلا به نقص یا نارسایی کلیوی و هیپرفسفاتمی مزمن بالاتر است. بنابراین پایش این جمعیت بیماران از نظر هیپرفسفاتمی بسیار مهم است. همانند هر اختلال دیگری، بررسی و شناخت کارکردی برای اطمینان از بهترین برآیند بیمار ضروری است. سطح کلسیم و فسفات بایستی دقیقا مانیتور شود. پرستار بایستی نشانه های هیپرفسفاتمی مزمن را گزارش کند. بیماران کلیوی بایستی قویا تشویق شوند که رژیم غذایی تجویز شده را رعایت کنند. بیمار را بایستی آموزش داد که قبل از مصرف آنتی اسیدها، مسهل ها یا انما با پرستار یا پزشک خود مشورت کند. بررسی و شناخت مجدد میزان آگاهی بیمار از رژیم غذایی خود و تقویت مجدد آموزش بیمار در فواصل منظم لازم است. ارجاع به متخصص تغذیه و گروه های حمایتی با موفقیت بالاتر بیماری کلیوی همراه است. پرستار بایستی پرونده بیمار را به روز رسانی کند (مثل تغییرات دارویی، نتایج آزمایشات و تست های تشخیصی، گزارش مشاوره ها). این مسئله مهم است زیرا وضعی بیمار مزمن است و ممکن است توسط پزشک و پرستار دیگری در آینده تحت معالجه قرار گیرد. حفظ پرونده پزشکی به روز و دقیق برای اثربخشی طرح مراقبت پرستاری و به حداقل رساندن برآیندهای ناخواسته بیمار ضروری است.


لینک مطالب مرتبط


منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com