ورود کاربر

هیپرناترمی

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستارهیپرناترمی (Hypernatremia) بالا رفتن سطح سدیم سرم است. اگر غلظت سدیم سرم بیشتر از 145mEq/L باشد، هیپرناترمی گفته می شود. از آنجایی که سدیم الکترولیتی است که به عملکرد اعصاب و عضلات، حفظ فشار خون کمک می کند؛ بالا بودن سطح سدیم شدیداً کارکرد بدن را به مخاطره می اندازد. هیپرناترمی شدید غلظت سدیم سرم بالاتر از 152 میلی اکی والان در لیتر است و می تواند موجب تشنج و مرگ شود (فرآیند پرستاری هیپرناترمی را مطالعه کنید).

وبگاه پرستارموارد زیر را می توان از علل ایجاد کننده هیپرناترمی برشمرد:

  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت جذب مفرط در اثر مصرف ناخواسته سدیم زیاد یا انفوزیون زیادی مایع حاوی سدیم (برای نمونه، برای درمان اسیدوز بیکربنات سدیم زیادی تجویز شود یا مایعات هیپرتونیک سرشار از سدیم به صورت وریدی تزریق شود).
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت مصرف مفرط محلول های پر سدیم از قبیل آب دریا یا داروهای حاوی سدیم (بندرت موجب هیپرناترمی می شوند زیرا کنترل روده از بازجذب سدیم جلوگیری می کند).
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت کاهش شدید مصرف مایعات – سالمندان در خطر بالای هیپرناترمی هستند زیرا مکانیسم تشنگی آنها کاهش می یابد و منجر به کاهش مصرف مایعات و احتمال دهیدراسیون می شود.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت از دست دادن آب زیاد در مقایسه با مقدار سدیم خون
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت دفع آب ممکن است در اثر تکرر ادرار یا پلی اوری (polyuria) رخ دهد (کلیه ها ادرار زیاد دفع کنند).
منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com