ورود کاربر

هیپرمنیزیمی (Hypermagnesemia)

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستارهیپرمنیزیمی (Hypermagnesemia) یک اختلال نادر است، بالا رفتن سطح منیزیم سرم به بالاتر از 2.5 میلی اکی والان در لیتر (1.25 میلی مول در لیتر) را هیپرمنیزیمی می نامند. از آنجایی که کلیه ها بطور اثربخشی منیزیم اضافه بدن را دفع می کنند، هیپرمنیزیمی به ندرت رخ می دهد. بیشترین وقوع هیپرمنیزیمی در بیمارانی دیده می شود که کلیه های آنها توان دفع منیزیم و حفظ هومئوستاز منیزیم را ندارند. هیپرمنیزیمی پس از انما با نمک های منیزیم گزارش شده است. این اختلال گاهی در افراد سالمی که مقادیر زیادی مسهل، مسکن و آنتی اسیدهای حاوی منیزیم مصرف کرده اند، دیده می شود.

وبگاه پرستاراز آنجایی که منیزیم الکترولیتی است که با عملکرد اعصاب و عضلات همیاری دارد، غلظت بالای منیزیم می تواند شدیداً عملکرد بدن را مختل کند. همانطور که سطح منیزیم بدن افزایش می یابد، رفلکس ها کاهش یافته و با از دست رفتن رفلکس تاندون های عمقی شروع شده و به خواب آلودگی و نهایتا ایست تنفسی و قلبی پیش می رود. افراد در خطر هیپرمنیزیمی شامل سالمندان، کسانی که دچار مشکل کلیوی هستند، کسانی که مسهل مصرف می کنند و بسیاری از مسهل ها حاوی منیزیم است؛ می باشند. به علاوه، بیماران حامله تحت درمان برای اکلامپسی یا مسمومیت حاملگی یا زایمان زودرس با منیزیم نیز در خطر اوردوز و سمیت دارویی هستند.

علل هیپرمنیزیمی عبارتند از:
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت مصرف افراطی داروهای حاوی منیزیم بخصوص در حضور نقص عملکرد یا نارسایی کلیه ها
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت انفوزیون افراطی منیزیم در درمان توکسمی حاملگی یا پیشگیری از زایمان زودرس

لینک مطالب مرتبط


منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com