ورود کاربر

علل و علائم هیپرمنیزیمی

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستارشایعترین علت هیپرمنیزیمی (hypermagnesemia) نارسایی کلیوی است، بخصوص در صورتی که بیمار داروهای حاوی منیزیم دریافت کند. بیماران سالمند مستعد ریسک افزایش منیزیم در اثر کاهش کارکرد کلیه ها و تمایل به مصرف مسهل ها و آنتی اسیدها در این جمعیت هستند.

وبگاه پرستاربالا بودن سطح منیزیم روی سیستم اعصاب مرکزی (CNS)، سیستم عصبی عضلانی و سیستم قلبی تاثیر می گذارد. افراد مبتلا به هیپرمنیزیمی معمولا دچار اسهال می شود، ممکن است برافروخته و خواب آلوده باشند، شدیدا عرق کنند. همچنین استفراغ، ضعف، کاهش رفلکس ها، تنفسی سطحی از دیگر علائم این اختلال است. فشار خون بیمار سقوط کرده و ضربان قلب وی به طور قابل توجهی کند می شود. در موارد شدید، توهم، کما و ایست قلبی ممکن است رخ دهد.

وبگاه پرستاراگر سطح منیزیم بالا برود، دارای اثر آرامبخشی است، بخصوص اعصاب و عضلات را شل می کند. برای مثال، منیزیم ممکن است در زایمان زودرس یا برای سرکوب انقباضات رحمی یا در اکلامپسی / توکسمی حاملگی (eclampsia/toxemia of pregnancy) تجویز شود. اکلامپسی یا مسمومیت حاملگی سندرمی است شامل پروتئین در ادرار (proteinuria)، ادم و هیپرتانسیون ناشی از حاملگی که به تشنج ختم می شود. در این بیماران منیزیم برای سرکوب فعالیت CNS و پیشگیری یا تضعیف تشنجات داده می شود. علائمی که بطور رایج در هیپرمنیزیمی و بالا بودن سطح منیزیم به بیشتر از 4 میلی اکی والان در لیتر دیده می شود، عبارتند از:

  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت برافروختگی
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت تهوع
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت استفراغ
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت بریده سخن گفتن
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت خواب آلودگی مرضی
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت کما
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت دیس ریتمی های قلبی – برادیکاردی
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت افت فشار خون
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت نارسایی تنفسی
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت مرگ

لینک مطالب مرتبط


منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com