ورود کاربر

هیپرکالمی (Hyperkalemia)

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستارهیپرکالمی (Hyperkalemia) زیاد بودن افراطی سطح پتاسیم سرم یا پلاسما است. در هیپرکالمی غلظت پتاسیم سرم بیشتر از 5 میلی اکی والان در لیتر (5.0mmol/L) است. برآورد کرده اند که بدن یک فرد بالغ طبیعی دارای حدود 3-6 مول یون پتاسیم است. حدود 98 درصد از این پتاسیم در داخل انواع سلول ها و ارگان ها یافت می شود، در حالی که تنها 0.4 درصد آن در سرم یافت می شود. هیپرکالمی ممکن است بخاطر افزایش کل پتاسیم بدن یا بخاطر شیفت پتاسیم از داخل به خارج سلول رخ دهد. تحت شرایط طبیعی، بدن انسان دارای مکانیسم های خودکاری برای پیشگیری از هیپرکالمی ناشی از مصرف پتاسیم زیاد از رژیم غذایی است.

  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت سلول ها و ارگان های خاصی (مثل کلیه ها) توسط دفع پتاسیم از خون پس از خوردن غذا از هیپرکالمی پیشگیری می کنند.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت مکانیسم دیگر استفراغ است. خوردن مقادیر زیاد پتاسیم کلرید موجب القای رفلکس استفراغ می شود، که به بیرون راندن پتاسیم اضافه قبل از جذب شدن کمک می کند.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت راه سومی که بدن برای دفع یون پتاسیم مازاد استفاده می کند کلیه ها هستند، که پتاسیم اضافه را به داخل ادرار ترشح کرده و از بدن دفع می کنند.
منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com