ورود کاربر

مداخلات پرستاری هپیرکلسمی

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستارموارد شدید هیپرکلسمی ممکن است به بستری کردن نیاز داشته باشند، که در اینصورت بیمار تحت هیدراسیون مجدد با مایعات وریدی و تجویز داروهایی قرار می گیرد که با تجزیه استخوان مقابله می کنند. دیورتیک های لوپ مثل فورسماید (لازیکس) ممکن است برای افزایش دفع کلسیم از کلیه ها تجویز شود.

وبگاه پرستارسایر داروهایی که ممکن است برای بیمار هیپرکلسمی تجویز شود شامل کلسی تونین (calcitonin) برای کند کردن برداشت کلسیم از استخوان و گلوکوکورتیکوئیدها برای مقابله با بالا بودن سطح ویتامین D خون است. اگر اختلال کلیوی وجود داشته باشد، ممکن است برای دفع کلسیم و مواد زائد اضافی بدن به همودیالیز نیاز شود. مراقبت پرستاری حمایتی از بیمار شامل پایش دفع و جذب، ارتقای راحتی و آسایش، پیشگیری از استرس و تنش بر استخوان ها در زمان حرکت بیمار است. فراهم کردن حمایت عاطفی برای بیمار و اطرافیان وی یکی از الگوهای محوری در مراقبت از این بیماران است.

وبگاه پرستارممکن است جراح برداشتن غده پاراتیروئید (پاراتیروئیدکتومی) را برای بیمارانی که دچار تشخیص اولیه پرکاری پاراتیروئید هستند، تجویز کند. قبل از جراحی معمولا دوزهای کوچک ماده رادیواکتیو برای تعیین محل غده بیمار تجویز می شود. یک برش کوچک تقریبا یک اینچی در گردن تحت بی حسی موضعی داده می شود. در بیشتر موارد بیمار چند ساعت پس از جراحی ترخیص می شود. مراقبت های پرستاری روتین بیماران جراحی سرپایی برای بیمار فراهم می شود. بیمار از نظر عوارض احتمالی پایش می شود، نتیجه آزمایشات مرور می شود، رضایت نامه آگاهانه گرفته شده و حمایت عاطفی برای بیمار فراهم می شود. در طی دوره پس از جراحی، آموزش های ترخیص مرتبط با مراقبت در طی دوره پس از جراحی به بیمار داده می شود. ریسک های احتمالی مرتبط با جراحی برداشتن غده پاراتیروئید (پاراتیروئیدکتومی) از جمله آسیب های عصبی به عصب کنترل کننده طناب های صوتی و وقوع مزمن سطح پایین کلسیم با بیمار بحث می شود.

وبگاه پرستارهمانند هیپوکلسمی (hypocalcemia)، آموزش بیمار در مورد مراقبت از خود بسیار مهم است. بیمار بایستی در مورد مصرف مایعات فراوان، مصرف داروهای تجویز شده و اجتناب از درمان های سرخود، اجتناب از سیگار کشیدن، ورزش نکردن تا زمان دستور پزشک آموزش داده شود. زمانی که انجام ورزش مجاز شد، هم تمرینات قدرتی و هم تمرینات تحمل وزن توصیه می شود. بیمار بایستی زمان و شدت ورزش و فعالیت بدنی را به تدریج افزایش دهد.

علائم هیپوکلسمی و هیپرکلسمی

هیپوکلسمی هیپرکلسمی
♥   بی حسی و گزگز
♥   اسپاسم عضلانی
♥   تتانی
♥   تشنج
♥   برونکواسپاسم
♥   آریتمی های قلبی
♥   کاتاراکت
♥   ریکتز (نرمی استخوان کودکان)
♥   استئومالاسی (نرمی استخوان بالغین)
♥   استئوپروز (زنان یائسه)
♥   تغییرات وضعیت روانی
♥   کاهش اشتها
♥   تهوع / استفراغ
♥   یبوست
♥   درد شکم
♥   پر ادراری (Polyuria)
♥   دهیدراسیون
♥   سنگ های کلیوی
♥   آریتمی های قلبی
♥   تغییرات وضعیت روانی
لینک های مفید
منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com