ورود کاربر

مراقبت تسکینی در بیماری هانتینگتون

بیماری هانتینگتون چیست؟

بیماری هانتینگتون (Huntington’s Disease) که داءالرقص یا کره هم نامیده می شود، از بیماری های سیستم عصبی و مغز است. بیماری هانتینتگون را اغلب بیماری خانواده می نامند. هر بچه ای که از والدین مبتلا به این بیماری متولد می شود، دارای شانس 50/50 ابتلا به بیماری هانتینگتون است. هیچ راهی برای پیشگیری از بیماری هانتینگتون وجود ندارد.

مراقبت تسکینی چیست؟

مراقبت تسکینی نوع مراقبت بهداشتی تخصصی است که مخصوص کسانی است که با بیماری های جدی و مزمن از قبیل بیماری هانتینگتون مبتلا هستند. هدف از مراقبت تسکینی بهبود کیفیت زندگی هم بیمار و هم خانواده و همراهان وی است. مراقبت تسکینی را می توان برای هر سنی و در هر مرحله ای از بیماری استفاده کرد. مراقبت تسکینی را می توان همزمان با درمان بیماری استفاده کرد.

علائم و درمان بیماری هانتینگتون – نقش مراقبت تسکینی

علائم بیماری هانتینگتون با گذر زمان و سن بیمار شدیدتر می شوند. علائم جسمی این بیماری عبارتند از:

  • فقدان هماهنگی
  • حرکات غیر ارادی دست ها و پاها یا بدن که تحت کنترل بیمار نیست
  • گرفتگی های دردناک عضلات
  • مشکل بلع یا تنفس

از آنجایی که هانتینگتون روی مغز تاثیر می گذارد، مشکلات ذهنی و روانی جدی بوجود می آورد. علائم روانی بیماری هانتینگتون عبارتند از:

  • تغییرات شخصیت
  • تغییرات خلق
  • عصبانی شدن
  • جنون

زندگی با بیمار مبتلا به بیماری هانتینگتون یک چالش بزرگ است که مراقبت تسکینی می تواند در این چالش ها کمک کننده بوده و تفاوت بزرگی ایجاد کند. تیم مراقبت تسکینی داروهایی برای بیمار فراهم می کنند که اسپاسم عضلانی را رفع، بیمار را خونسرد کرده، تنگی نفس را درمان می کنند. گاهی اوقات تغذیه به کمک لوله انجام می شود که با کمک تخصصی تغذیه از تیم مراقبت تسکینی می توان از عوارض تغذیه لوله ای پیشگیری کرد، بویژه زمانی که بیمار مشکل بلع شدید دارد.

تشخیص بیماری هانتینگتون خیلی تکان دهنده است. تطابق با این بیماری سخت است و نه تنها بیمار بلکه خانواده وی نیز عذاب می کشند. تیم مراقبت تسکینی در درمان علائم بیماری هانتینگتون تخصص دارند و می توانند به طرق زیادی به مددجو و خانواده وی کمک کنند. تیم مراقبت تسکینی می توانند به آنها کمک کنند با بیماری سازگار شوند. اطلاعات طبی مهم و لازم را در اختیار بیمار و خانواده قرار دهند. گزینه های درمانی، نیازها و اهداف بیمار و خانواده را بررسی کرده، به آنها در تصمیم گیری کمک کنند. در مجموع بیماران مبتلا به بیماری هانتینگتون و خانواده آنها با استفاده از خدمات مراقبت تسکینی می توانند کیفیت زندگی خود را بالا ببرند.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com