ورود کاربر

بلندترین قله جهان

بلندترین قله جهان

وبگاه پرستاربلندترین قله جهان قله کوه اورست است که 8848 متر (29028 فیت و 9 اینچ) ارتفاع دارد و بلندترین نقطه در جهان محسوب می شود.

وبگاه پرستارقله اورست که از ابتدا قله XV در تبت (مرز نپال) نام داشت برای اولین بار توسط دپارتمان پژوهش دولت هندوستان در سال 1856 به عنوان بلندترین قله جهان شناسایی شد. ارتفاع آن 8840 متر محاسبه شده بود.

وبگاه پرستارنام اورست از روی اسم مسئول گروه اکتشافی هندوستان یعنی سر جورج اورست (بریتانیای کبیر) روی آن گذاشته شد و به صورت ایو رست (Eve-rest) و نه اور ست (Ever-est) تلفظ می شود. قبایل تبت کوه اورست را با نام کومولونگما (مادر مقدس جهان) می شناسند و نپالی ها آن را ساگارماتا (پیشانی به آسمان) می نامند.

وبگاه پرستاراورست بلندترین قله جهان در آسمان است اما بلندترین قله جهان نیست زیرا کوه مونا کیا در هاوایی 10205 متر ارتفاع دارد اما فقط 40205 متر آن در آسمان است و مابقی آن در زیر دریا است.

مشخصات قله اورست به صورت زیر است:
نام انگلیسی: کوه اورست
نام تبتی: کومولونگما (مادر مقدس جهان)
نام نپالی: ساگارماتا (الهه آسمان)
ارتفاع: 8848 متر بالای سطح دریا
محل اقامت: رشته کوه های هیمالیا، مرز نپال و چین
مختصات: 27°58'60N, 86°55'60E
دمای قله: -20°C to -35°C (-4°F to -31°F)
سرعت باد در قله: بیشتر از 280 کیلومتر در ساعت
متوسط رخداد طوفان: هر چهار روز یکبار
اولین صعود: 29 ماه می سال 1953 توسط ادموند پرسیوال هیلاری (نیوزلند)
تعداد صعود کنندگان تا سال 2012: 3721 نفر
بیشترین تعداد صعود کننده در یک روز: 234 نفر در 19 ماه می سال 2012

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com