ورود کاربر

44 نکته پوست روشنتر

44 نکته در مورد روش های طبیعی روشن کردن رنگ پوست

وبگاه پرستاربه دلایل مختلف، بسیاری از مردم طالب پوستی روشن و یکدست هستند. در حقیقت، گاهی اوقات تیره بودن رنگ پوست به صورت لکه به نظر می رسد و بخاطر افزایش مقدار ملانین (Melanin) تا حدودی تیره و خال مانند می شود. گرچه ماده خاصی وجود ندارد که پوست را از ملانین مصون کنید، راه هایی وجود دارد که می توان به طور طبیعی و در منزل در طی چند ماه به پوستی روشن دست یافت، فقط از طریق استفاده از غذاهای خاص و ماسک های خاص.

وبگاه پرستاراین مقاله در دو بخش عرضه می شود:

بخش 1- چطور پوست خود را روشن کنیم: خمیرها و ماسک ها

چطور پوست خود را روشن کنیم: خمیرها و ماسک ها

وبگاه پرستاردر این بخش 44 راه ساده برای دستیابی به پوستی روشن آموزش داده می شود. فراموش نکنید که این کار مستلزم وقت و انرژی و تهیه خمیرها و ماسک ها در منزل است. استفاده از روش های خاص و تخصصی برای روشن کردن پوست هزینه و انرژی خیلی زیادتری می طلبد، اگر مایل به پرداخت آن هستید. در اینجا چندین خمیر و ماسک خانگی معرفی می شود که به رسیدن به هدف روشن کردن و سفید کردن پوست کمک می کنند. می توانید از این محصولات و غذاها که در خانه ها یافت می شود، بدون نگرانی از برچسب قیمت محصولات استفاده کنید.

1- آب پرتقال

آب پرتقال

وبگاه پرستاراین یکی از موثرترین نکات در روشن کردن طبیعی پوست در منزل است که می خواهم بطور کامل در مورد آن بنویسم.

وبگاه پرستارشاید ویتامین C یکی از اساسی ترین ترکیبات لازم برای مراقبت از پوست باشد و خوشبختانه، این ویتامین بطور فراوان در پرتقال وجود دارد. به علاوه، پرتقال دارای خاصیت رنگ بری است که می تواند موجب روشن تر شدن و سفید تر شدن سریع پوست شود.

وبگاه پرستارمطالعات نشان داده است که نوشیدن منظم آب پرتقال تازه بطور زیادی به بهبود قوام پوست و همچنین تغذیه پوست کمک می کند. برای یادگیری طریقه سفید کردن پوست خود، می توانید از پرتقال به دو شکل استفاده کنید.

 • پوست پرتقال خشک شده را پودر کرده و پودر یکدست پوست پرتقال دهید. یک قاش از ماست ساده با یک قاشق از پودر پوست پرتقال با هم ترکیب کرده و خمیر درست کنید. این خمیر را روی پوست صورت خود بمالید و حدود 15 تا 20 دقیقه نگهدارید. سپس پوست خود را به دقت با آب سرد بشویید. اینکار کمک می کند که لکه ها و نشانه های روی پوست صورت خیلی سریعتر محو شوند. اینکار را یک یا دو بار در هفته انجام دهید، اما بخاطر داشته باشید که زیاده روی مناسب نیست (بیشتر از دو بار در هفته خوب نیست) زیرا موجب نازک شدن پوست و حساس شدن آن می شود.
 • روش دیگر ترکیب کردن یک پینچ (یک سوم قاشق مربا خوری) پودر زردچوبه با دو قاشق آب پرتقال و درست کردن خمیر زردچوبه با آب پرتقال است. این خمیر را قبل از خواب مستقیما روی پوست صورت خود و گردن بمالید. از سوی دیگر می توانید این خمیر را به پاها و دستان خود نیز بمالید. صبح روز بعد پوست خود را بشویید. این خمیر را روزانه استفاده کنید تا به بهترین نتیجه دلخواه برسید.

2- اسید کوجیک

اسید کوجیک

وبگاه پرستاریکی دیگر از نکاتی که در اینجا بحث می شود، روشن کردن سریع و موثر پوست در منزل با استفاده از اسید کوجیک (kojic acid) است. اسید کوجیک یکی از مشتقات طبیعی است که از قارچ و سایر محصولات شبه قارچ تهیه می شود. این عنصر طبیعی همچنین از برنج یا شراب برنج (ماکولی) تهیه می شود. بنابراین اسید کوجیک در حقیقت برای پوست فوق العاده مفید است و به روشن تر شدن پوست به شیوه ای طبیعی و سریع کمک می کند. اسید کوجیک به مهار فعالیت تیروزیناز (tyrosinase) می پردازد و بدینوسیله از تولید طبیعی ملانین در لایه بالایی پوست جلوگیری می کند. این ماده علاوه بر کمک به روشن شدن سریع و طبیعی پوست، هیچ عارضه ای نیز بجای نمی گذارد. بنابراین همیشه اسید کوجیک قابل توصیه است و عقیده بر این است که یکی از سفید کننده های برتر پوست است که با تاثیر طبیعی به روشن کردن سریع پوست می پردازد و اولین بار در ژاپن تهیه و تولید شده است.

ترکیبات مورد استفاده برای خمیر اسید کوجیک:
 • ژل یا کرم یا لوسیون معمولی
 • نصف تا یک قاشق اسید کوجیک
طریقه درست کردن و استعمال ماسک اسید کوجیک:
 • اول و مهمتر از همه، لازم است که از آب تمیز برای شستن صورت و گردن خود استفاده کنید و با آب تمیز و صابون ملایم صورت و گردن خود را به دقت شسته و ماساژ دهید.
 • کوجیک اسید آماده را تهیه کرده و به آن ژل یا کرمی که معمولا استفاده می کنید، اضافه کنید. همچنین می توانید از لوسیون استفاده کنید و به همان نتیجه برسید.
 • مخلوط را خوب هم بزنید و بدقت روی صورت و گردن خود بمالید و اجازه دهید مدتی روی پوست بماند.
 • اینکار را دو بار در روز، هر روز به مدت 1-2 ماه انجام دهید.
 • بایستی توجه داشته باشید که در بعضی از افراد بخصوص کسانی که دارای پوست نازک و حساس هستند، اسید کوجیک موجب راش های پوستی می شود، بنابراین بهترین راه برای جلوگیری از این عارضه این است که ابتدا مقداری از ترکیب را روی پوست خود در یک نقطه غیر از صورت امتحان کنید. اگر حساس نبودید، آنوقت از این روش استفاده کنید.

3- روغن بادام

روغن بادام

وبگاه پرستارروغن بادام حاوی مقادیری ترکیبات سفید کننده پوست است از جمله ویتامین های E، B6، B2، و PO (PP به عنوان ویتامین B3 یا نیاسین نیز شناخته می شود)، مواد معدنی، فیتواسترول ها، اسیدهای چرب اشباع نشده. نیاسین آمید یکی از اشکال فعال بیولوژیک نیاسین است و موجب روشن شدن پوست و محو کردن رنگدانه های پوستی ناخواسته می شود. این ماده با تبدیل ملانوزوم (melanosome) از ملانوسیت به کراتینوسیت پیشگیری می کند. از اینرو، روغن بادام قادر به روشن کردن تون پوست و همچنین تغذیه و تعدیل ظاهر پوست است. علاوه بر این، روغن بادام می تواند از تشکیل چروک جلوگیری کرده و پوست صاف و یکدست ایجاد کند. نهایتا با مصرف روغن بادام می توان پوست درخشان و روشنی داشت.

مواد لازم:
 • دستمال کاغذی
 • آب داغ
 • لگن یا ظرف بزرگ
 • تشت استیل
 • روغن بادام
طرز تهیه و استعمال:
 • مقدار کافی روغن بادام شیرین را تهیه و گرم کنید. روغن بادام را روی منبع حرارت غیرمستقیم گرم کنید.
 • برای گرم کردن روغن بادام، لازم است که روغن را داخل یک لگن یا ظرف فلزی ریخته و سپس داخل لگن یا ظرف بزرگ حاوی آب داغ قرار دهید.
 • حدود 5 دقیقه ظرف حاوی روغن بادام شیرین را داخل آب داغ غوطه ور رها کنید.
 • سپس مقداری از روغن گرم را داخل دستان خود ریخته و به پوست بدن خود بمالید.
 • به آرامی پوست خود را به مدت ده تا پانزده دقیقه با روغن بادام گرم ماساژ دهید، قبل از اینکه با دستمال کاغذی روغن اضافه را از روی پوست تمیز کنید.
 • این روش ساده بوده و نتیجه مطلوبی خواهد داشت. بهتر است هر شب و قبل از خواب این کار را انجام دهید.
 • اینکار را به مدت 15 روز متوالی انجام دهید و سپس به دو یا سه هفته در ماه کاهش دهید و سپس یک هفته در میان این روش را بکار بگیرید تا پوست شما سریعتر روشن شود.
 • توجه داشته باشید که بعد از استعمال روغن بادام شیرین و ماساژ 15 دقیقه ای پوست، اضافه روغن روی پوست را با دستمال کاغذی پاک کنید، ولی دوش نگیرید. صبح فردا که بیدار شدید دوش بگیرید.

4- شیر، آب لیمو، عسل

شیر، آب لیمو، عسل

وبگاه پرستاریکی دیگر از راه های روشن کردن پوست بدن در منزل استفاده از این مواد طبیعی است. برای درست کردن این محصول به ترکیبات زیر نیاز دارید:

مواد لازم:
 • عسل
 • آب لیمو
 • شیر
طرز تهیه و استعمال
 • ترکیبی از یک قاشق آب لیمو، یک قاشق عسل و یک قاشق پودر شیر (یا شیر) تهیه کنید.
 • مخلوط را به آرامی ترکیب کرده و هم بزنید تا ترکیب یکدستی تهیه شود.
 • بایستی این ماسک صورت را پس از شستن و تمیز کردن پوست استعمال کنید و حدود 15 تا 20 دقیقه رها کنید و سپس پوست خود را با آب ساده سرد بشویید. این ماسک پوست را خیلی نرم و صاف می کند.

5- پوست پرتقال خشک و ماست

پوست پرتقال خشک و ماست

وبگاه پرستاریکی دیگر از ترکیبات مفید برای روشن کردن طبیعی پوست استفاده از پوست خشک شده پرتقال است. می توانید در منزل پوست پرتقال را خشک کرده و سپس بعد از پودر کردن آن، یک ماسک موثر با ماست تهیه کنید. بهتر است پوست پرتقال را زیر نور خورشید خشک کنید. بایستی پوست پرتقال به طور کامل خشک شده باشد و شکننده باشد.

طرز تهیه و استعمال
 • پوست خشک پرتقال را آسیاب کنید و پودر نرم و یکدست تهیه کنید.
 • یک قاشق غذاخوری از پودر پوست پرتقال و یک قاشق ماست ساده و تازه غیر معطر با هم مخلوط کرده و خمیر یکدستی از آن تهیه کنید.
 • مخلوط را روی پوست خود مالیده و حدود 15-20 دقیقه رها کنید.
 • سپس پوست خود را با آب سرد بشویید.

در صورت علاقمندی به ماسکها، ماسک های زیر را نیز بخوانید:

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com