ورود کاربر

مقدمه ای بر سیستم پوششی (How the Integumentary System Works)

مقدمه ای بر سیستم پوششی

پوشش خارجی بدن یعنی پوست دارای سه هدف اصلی است. این اهداف شامل پیشگیری از دفع آب و دهیدراسیون، تنظیم دمای بدن و ممانعت از ورود عفونت ها به بدن است. زمانی که این سد به هر دلیلی بشکند، چه از طریق جراحی، زخم، بریدگی، خراش و غیره؛ دفاع اولیه بدن آسیب پذیر می شود. گسیختگی های سطحی پوست ممکن است به صورت سرپایی درمان شوند. هرچند زخم های عمقی تر و بخصوص زخم های سر و صورت ممکن است به درمان ویژه تر و مراقبت با آنتی بیوتیک وریدی نیاز داشته باشند.

پوست از چندین لایه تشکیل شده و ضد آب است. بسیاری از تظاهرات پوستی با استفاده از اصطلاحات عمومی توصیف می شوند. ماکولا (macules) ضاعیات کوچک با نوک تخت است که کمتر از یک سانتیمتر قطر داشته و شبیه به لکه (freckle) هستند. پاپول (papules) ها ضایعات برجسته و کوچکتر از یک سانتیمتر هستند. کهیر (wheal) ضایعه برجسته پر از مایع است و معمولا موقتی است مثل کهیر نیش حشرات (hives). وزیکول (vesicle) تاول پر از مایع است و اغلب در زونا (shingles) دیده می شود. بولا (bullae) تاول های پر از مایع بزرگتر از یک سانتیمتر می باشد. پلاک (plaque) رسوبات چسبنده ای است که به لایه داخلی شریان می چسبد و بیشتر از یک سانتیمتر قطر دارد، برجسته و توخالی است. ندول (nodule) ضایعه ای توپر است، تا حدود یک سانتیمتر قطر و عمق دارد. تومور ضایعه توپر بزرگتر از یک سانتیمتر است. پاسچول (pustule) برجستگی حاوی مواد چرکی است. پتشی (petechia) خونمردگی به قطر کمتر از یک سانتیمتر است و معمولا حاشیه های مدور دارد. پورپورا (purpura) از پتشی بزرگتر است.

اختلالات سیستم پوششی

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com