ورود کاربر

درمان هموروئید

وبگاه پرستاراغلب هموروئید بدون جراحی و یا با رویه ساده ای که پزشک در مطب انجام می دهد، بهتر می شود. بایستی با داروهای بدون نسخه ضد هموروئید و تغییر شیوه زندگی شروع کرد. اگر حامله هستید، قبل از هر کاری با متخصص زنان یا مامای خود صحبت کنید.

برطرف کردن درد و خارش مقعد

وبگاه پرستارحمام نشیمن گرم (اما نه داغ) اغلب یک درمان مورد علاقه مبتلایان به هموروئید است: لگن یا وان را با آب گرم پر کرده و حدود سه اینچ باسن را در آب گرم فرو کرده و به مدت 15 دقیقه نگه می داریم و این عمل چند بار در روز انجام می شود. اینکار به کاهش تورم و التهاب ناحیه و شل کردن عضلات سفت کننده اسفنکتر (دریچه) مقعد کمک می کند. حمام نشیمن بخصوص برای اجابت مزاج مبتلایان به هموروئید خیلی کمک کننده است.

وبگاه پرستاربرای کمک به دفع مدفوع و کاهش درد و ناراحتی هنگام دفع، مقدار اندکی ژل وازلین را با نوک انگشت داخل مقعد خود بمالید. اینکار را به تدریج و به آرامی انجام دهید و فشار نیاورید.

وبگاه پرستاربه آرامی هموروئید تحریک شده را با روغن نارون کوهی یا فندق وحشی چرب کنید و یا از کرم های بدون نسخه ضد هموروئید یا پمادهای ضد هموروئید برای کاهش علائم هموروئید استفاده کنید. کرم هیدروکورتیزون 1% را می توانید به پوست خارجی مقعد (نه داخل مقعد) بمالید تا خارش مقعد برطرف شود. اما نباید این کرم را برای مدت بیشتر از یک هفته استفاده کنید، مگر اینکه دستور پزشک باشد.

وبگاه پرستاراستفاده از کمپرس سرد موضع سفت و دردناک برای چند دقیقه می تواند کمک کننده باشد، موجب بی حسی موضع و کاهش تورم شود.

رژیم غذایی سرشار از فیبر

وبگاه پرستاربهترین چیز برای هموروئید خوردن رژیم غذایی سرشار از فیبر است. غذاهای سرشار از فیبر زیاد خورده و مصرف غذاهای فرآوری شده را تا حد امکان کاهش دهید. بیشتر سبزیجات، میوه، مغزها، دانه های کامل بخورید تا از یبوست پیشگیری شود.

وبگاه پرستاراگر نمی توانید فیبر کافی از طریق رژیم غذایی به بدن برسانید، ممکن است مکمل های فیبر یا نرم کننده های مدفوع (مثل پارافین خوراکی) برای شما تجویز شود. پارافین خوراکی توسط بدن جذب نشده، دیواره روده را چرب نمی کند و خوردن یک یا دو قاشق قبل از خواب موجب نرم و لزج شدن مدفوع می شود و به بیماران هموروئیدی کمک زیادی می کند. این ماده بدون بو و عطر است. از مصرف مسهل ها اجتناب کنید، زیرا می توانند موجب اسهال و تحریک هموروئید شوند.

وبگاه پرستارهفت تا هشت لیوان آب در روز بنوشید، حداقل در مجموع نیم گالن آب بخورید. اگر فعال هستید یا در هوای گرم کار می کنید، لازم است که حتی آب بیشتری بنوشید.

وبگاه پرستارحتی اگر پزشک دارو برایتان تجویز کرد یا جراحی را پیشنهاد کرد، هنوز لازم است که رژیم غذایی خود را تغییر دهید. غذاهای جدید را به آرامی اضافه کنید تا از تشکیل گاز در معده و روده اجتناب شود.

رویه های طبی

وبگاه پرستاراگر علائم شدید بود یا در طی چند هفته بهتر نشد، ممکن است رویه هایی برای کوچک کردن یا برداشتن هموروئید انجام شود. بسیاری از این رویه ها در مطب انجام می شود.

وبگاه پرستارتزریق: پزشک ممکن است محلولی به داخل هموروئید داخلی تزریق کند و اسکاری روی آن ایجاد کند که هموروئید را ببندد. این تزریق کمی دردناک است.

وبگاه پرستاربستن با نخ لاستیکی: این رویه اغلب برای هموروئید بیرون زده (پرولاپس هموروئید) و هموروئیدهای داخلی استفاده می شود که قابل حس بوده یا از بیرون قابل دید هستند. در این رویه با استفاده از ابزاری خاص، یک نخ لاستیکی نازک دور هموروئید بسته می شود و هموروئید مسدود می شود و عبور خون از میان آن بالافاصله قطع می شود. در طی یک هفته هموروئید خشک شده، کوچک شده و می افتد.

وبگاه پرستارانعقاد درمانی یا سوزاندن: با استفاده از یک پروب الکتریکی، اشعه لیزر، نور مادون قرمز؛ پزشک ممکن است سوختگی کوچکی بر روی بافت ایجاد کرده و بافت هموروئید را برداشته و بدون درد آن را ببندد که موجب خشک شدن و افتادن هموروئید برجسته می شود. این درمان در هموروئید بیرون زده بهترین نتیجه را دارد.

وبگاه پرستارجراحی: در هموروئیدهای داخلی بزرگ یا فوق العاده ناراحت کننده و غیر قابل تحمل ممکن است جراحی هموروئیدکتومی (hemorrhoidectomy) سنتی انجام شود و هموروئید از طریق جراحی برداشته شود و یا از تکنیک جدید با استفاده از استاپل برداشته شود.

وبگاه پرستاردرمان طبی همیشه موثر است، اما تغییر رژیم غذایی و سبک زندگی برای پیشگیری از عود هموروئید حتما لازم است، صرفنظر از اینکه سایز یا ناراحتی هموروئید چقدر بوده است و یا با چه روشی درمان شده است.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com