ورود کاربر

علائم و نشانه ها و تشخیص هموروئید

وبگاه پرستارهموروئید بیماری نیست که همیشه علامت و نشانه داشته باشد، بنابراین شما ممکن است متوجه هموروئید خود نشوید. در بیشتر مواقع موارد زیر در مبتلایان هموروئید دیده می شود:

  • احساس ناراحتی، خارش یا درد در اطراف مقعد
  • دیدن خون بر روی دستمال توالت یا در کاسه توالت در زمان دفع
  • خیس شدن لباس زیر، وجود برجستگی صورتی رنگ در لبه های مقعد یا بیرون زدن برجستگی از مقعد (ممکن است برجستگی ارغوانی یا آبی نیز باشد)

چه موقع باید به پزشک مراجعه کرد؟

وبگاه پرستارحتی اگر تصور می کنید که خونریزی مقعد در اثر هموروئید است، بایستی به پرسنل مراقبت بهداشتی مراجعه کنید. خونریزی مقعد می تواند نشانه پولیپ رکتوم، کولیت، بیماری کرون، دیورتیکول و سرطان کلورکتال باشد. فیشر یا شقاق مقعد نیز ممکن است موجب درد و خونریزی شود. بنابراین بایستی اطمینان حاصل کنید که تشخیص و درمان صحیحی دریافت می کنید.

وبگاه پرستاراگر هموروئید خیلی دردناک دارید و یا بعد از درمان بهتر نشدید، به متخصص جراحی عمومی مراجعه کنید.

تشخیص هموروئید؟

وبگاه پرستارپزشک مقعد شما را معاینه خواهد کرد. ممکن است انگشت خود را با دستکش و ماده لیز و چرب کننده به داخل مقعد شما فرو کند یا ابزاری را داخل مقعد شما بگذارد. آنوسکوپ (anoscope) یک لوله تو خالی و دارای نور است که برای دیدن چند اینچ اول رکتوم استفاده می شود. پروکتوسکوپ (proctoscope) نیز مثل آنوسکوپ است، اما امکان دیدن کل رکتوم را فراهم می سازد.

وبگاه پرستارممکن است برای مشاهده هموروئید داخلی یا مشخص کردن سایر عارضه ها و اختلالاتی که منجر به خونریزی و درد مقعد می شود، به آزمایشات و تست های دیگری نیاز پیدا کنید.

وبگاه پرستارسیگموئیدوسکوپی (Sigmoidoscopy) برای مشاهده کولون تحتانی یا سیگموئید استفاده می شود و کولونوسکوپی (colonoscopy) برای مشاهده کل کولون استفاده می شود. هر دو دستگاه دارای یک لوله توخالی و چراغ دار هستند که برای مشاهده موضع به داخل رکتوم فرستاده می شوند.

وبگاه پرستاراز رادیوگرافی باریوم ممکن است استفاده شود که نمایی از کل داخل کولون می دهد. ابتدا انمای باریوم انجام می شود و سپس تکنسین از مجاری گوارشی تحتانی با اشعه ایکس عکسبرداری می کند.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com