ورود کاربر

نارسایی قلبی

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستارنارسایی قلبی (HF) اختلالی است که در آن قلب قادر به راندن موثر خون از سمت راست قلب به ریه ها یا از سمت چپ قلب به گردش خون عمومی و مغز نیست. نارسایی قلبی ممکن است در اثر تداخل هر عاملی با مکانیسم های همیار با برونده قلبی (حجم خونی که از قلب خارج می شود) ایجاد شود. برونده قلبی حاصل حجم خروجی در هر ضربان قلب (حجم ضربه ای [stroke volume]) ضرب در ریت قلب است. برونده قلبی به حجم وارده به قلب (پیش بار [preload]) و فشاری که بایستی قلب برای پمپ خون بر آن فائق آید (پس بار [afterload]) بستگی دارد، فشاری که حاصل خون موجود در رگ ها و تنگی عروق خونی است. قدرت انقباضی میوکارد که به صورت کسر تخلیه ای (ejection fraction) اندازه گیری می شود (کسر تخلیه ای یا EF درصد کل حجمی است بطن را پر کرده و با هر انقباض به بیرون رانده می شود)، و وضعیت متابولیک شخص یا تقاضای متابولیک وی می تواند با برونده قلبی همیاری داشته باشد. نارسایی قلبی براساس شکل نقص عملکرد قلبی تعیین می شود. دو شکل نارسایی قلبی یعنی نارسایی سیستولیک (Systolic Failure) که شایعترین شکل است و نارسایی دیاستولیک (Diastolic Failure) به همراه ویژگی های تعیین کننده هر کدام در کادر 1 تا 3 آمده است. بعضی افراد نارسایی قلبی را به صورت مختلط نشان میدهند.


لینک مطالب مرتبط


منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com