ورود کاربر

فیزیولوژی سیستم هدایتی قلب

سیستم هدایتی قلب از پنج بافت اختصاصی تشکیل شده است:

  1. گره سینوسی دهلیزی (گره SA)
  2. گره دهلیزی بطنی (گره AV)
  3. دسته های هیس (Bundle of His)
  4. شاخه دسته چپ (LBB) و شاخه دسته راست(RBB)
  5. رشته های پورکینژ

همانطور که تکانه الکتریکی از گره سینوسی دهلیزی (SA node) شروع می شود و از میان دهلیز می گذرد، موجب دپولاریزاسیون دهلیزی می شود. تکانه ها از دهلیز به گره دهلیزی بطنی (AV node) می رسد، که مقداری تاخیر وجود دارد. این تاخیر اجازه می دهد که دهلیز منقبض شده و خون را به داخل بطن ها پمپ کنند. این تکانه سپس در دسته هیس، دسته های راست و چپ منتشر شده و از میان رشته های پورکینژ می گذرد و موجب دپولاریزاسیون بطنی می شود.

ضربان ساز اصلی و غالب قلب گره SA است. سلول های دهلیزی، گره AV، رشته های دسته هیس شاخه های دسته ای و رشته های پورکینژ و سلول های میوکارد سایر مواضع ضربان ساز قلب هستند. زمانی که گره SA عمل نکند، آنها می توانند با ریت کند تکانه الکتریکی را ایجاد کنند.

«هرگز صبر نکنید. زیرا وقت مناسب هرگز نمی رسد (ناپلئون هیل)

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com