ورود کاربر

آموزش بهداشت

ارتقای سلامتی در طول عمر - دوران بلوغ و میانسالی

ارتقای سلامت یک مفهوم و یک فرآیند است که در سراسر زندگی ادامه دارد. /p>

ارتقای بهداست شامل غربالگری سلامتی نیز هست. چه موقع مداخلات غربالگری خاص مناسب هستند: غربالگری روتین ارتقای سلامتی برای بالغین را برای اطلاعات بیشتر مطالعه کنید.

ارتقای سلامتی در طول عمر به چند دسته تقسیم شده است که عبارتند از:

1- ارتقای سلامتی در دوران نوجوانی

2- ارتقای سلامتی بالغین و میانسال ها

3- ارتقای سلامتی سالمندان

بالغین جوان و میانسال (young and middle-aged adults)

بالغین جوان و میانسال گروه سنی هستند که نه تنها به سلامت و ارتقای بهداشت علاقه نشان می دهند، بلکه با اشتیاق به پیشنهادات مربوط به شیوه زندگی که موجب بهبود سلامتی می شود، واکنش نشان می دهند. بالغین غالبا انگیزه لازم برای تغییر سبک زندگی به شیوه مورد قبول و باور خود را دارند، اقداماتی که موجب ارتقای سلامتی و بهزیستی آنها شود. بسیاری از بالغینی که خواهان ارتقاء و بهبود سلامتی خویش هستند به برنامه های ارتقای بهداشت برای کمک رجوع می کنند تا به آنها در ایجاد تغییر مورد نظر کمک کنند. بسیاری به برنامه هایی پاسخ مثبت داده اند که روی موضوعات خاصی از قبیل سلامت عمومی، ترک سیگار، ورزش، بدنسازی، کنترل وزن، رفع تضاد و مدیریت استرس متمرکز هستند. به علت تاکید کل کشور بر سلامتی در طی سال های بهره وری، بالغین جوان فعالانه بدنبال برنامه هایی هستند که به تبیین سلامت قبل از تولد، والدی، تنظم خانواده و مسائل سلامت زنان می پردازند.

برنامه هایی که غربالگری سلامتی انجام می دهند از قبیل مراکز غربالگری سرطان، کلسترول بالا، فشار خون بالا، دیابت، آنوریسم شکم، اختلالات بینایی و شنوایی؛ همگی مورد توجه افراد جوان و میانسال هستند. برنامه هایی که شامل ارتقای سلامتی گروه های مبتلا به بیماری های خاص هستند از قبیل سرطان، دیابت، بیماری قلبی، بیماری ریوی نیز پر طرفدار هستند. بیماری مزمن و معلولیت مانع سلامتی و بهزیستی نیستند بلکه عاملی برای نگرش مثبت به سلامتی و تمرین اقدامات بهداشتی بهینه است که شخص بتواند با محدودیت های اعمال شده بر وی در اثر بیماری مزمن و معلولیت زندگی کند.

برنامه های ارتقای بهداشت را تقریبا می توان در هر جایی از جامعه ارائه نمود. مکان های رایج شامل درمانگاههای محلی، دانشکده ها، مراکز تفریحی، کلیسا ها و حتی منازل خصوصی است. برنامه های بهداشتی عموما در مراکز اجتماعی و بازارها اجرا می شود. رواج ایده برنامه های ارتقای بهداشت به منظور برآورده کردن نیازهای جوانان و بسیاری از بالغینی بوقوع پیوست که شانس پیگیری و تلاش برای سبک زندگی سالمتر را نداشتند.

محل کار به دلایل مختلف به مرکزی برای فعالیت ارتقای بهداشت تبدیل شده است. کارمندان به طور فزاینده ای نسبت به بالا رفتن هزینه های مراقبت بهداشتی و بیمه برای درمان بیماری های مرتبط با رفتار سبک زندگی نگران هستند. همچنین ترک خدمت و غیبت و کاهش بهره وری از مشکلاتی است که کارفرمایان نسبت به آن نگران هستند. بعضی از کارفرماها از متخصصان ارتقای سلامتی برای تدوین و اجرای اینگونه برنامه ها استفاده می کنند و دیگران بسته آماده برنامه های آموزش بهداشت که قبلا توسط موسسات مراقبت بهداشتی با تمرکز بر ترویج سلامت و شرکت های خصوصی تهیه شده است، استفاده می کنند.

برنامه های عرضه شده در محیط کار معمولا شامل غربالگری سلامتی کارکنان و مشاوره، تناسب جسمی، آگاهی تغذیه ای، ایمنی کار و مدیریت و کاهش استرس است. به علاوه، تلاش می شود محیط کار ایمن و سالم نیز تشویق شود. بسیاری از حرفه های بزرگ تسهیلات ورزشی برای کارکنان خود فراهم کرده و برنامه های ارتقای بهداشت برای بازنشستگان خود فراهم می سازند.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com