ورود کاربر

آموزش بهداشت

اجزای تشکیل دهنده ارتقای بهداشت - آگاهی تغذیه ای

ارتقای بهداشت دارای چندین عنصر و جزء تشکیل دهنده به عنوان فرآیند فعال است: خود – مسئولیتی، آگاهی تغذیه ای، مدیریت و کاهش استرس، تناسب جسمانی.

آگاهی تغذیه ای (nutritional awareness)

تغذیه به عنوان یکی از اجزای ارتقای بهداشت، کانون توجه قرار گرفته و با رشد اپیدمی چاقی بطور وسیعی مورد توجه عموم قرار گرفته است. دامنه وسیعی از کتب و مجلات و مقالات وجود دارد که به تبیین موضوعات رژیم غذایی خاص، غذاهای طبیعی و تهدید های مرتبط با مواد خاص از قبیل قند، نمک، کلسترول، چربی، چربی های ترانس، کربوهیدارتها، رنگ های مصنوعی و افزودنی های غذایی. پیشنهاد شده است که تغذیه خوب یکی از عوامل مهم منفرد تعیین کننده وضعیت سلامتی، طول عمر و کنترل وزن است.

آگاهی تغذیه ای شامل درک و فهم اهمیت رژیم غذایی سالم و رساندن تمامی مواد مغذی ضروری به بدن است. درک رابطه بین رژیم غذایی و بیماری یکی از جنبه ها یمهم خود مراقبتی افراد است. بسیاری از درمانگران معتقدند که رژیم غذایی سالم رژیمی است که غذاهای طبیعی بجای غذاهای فرآوری شده و پالایشی استفاده می شود و سطح قند، نمک، چربی، کلسترول، کافئین، الکل، افزودنی های غذایی و نگهدارنده ها کاهش یافته است.

در فصل 5 کتاب برونر سودارث اطلاعاتی در مورد بررسی و شناخت وضعیت تغذیه ای فرد آمده است. در این بررسی و شناخت نشانه های مبنی بر وضعیت تغذیه ای، بررسی و شناخت غذاهای دریافتی (پرونده غذایی، فراخوانی و بیاد آوردن 24 ساعته)، دستورالعمل های تغذیه ای ارائه شده توسط راهنمای غذایی کانادا و محاسبه وزن ایده آل بدن ارائه شده است.

سایر عناصر تشکیل دهنده ارتقای بهداشت:

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com