ورود کاربر

آموزش بهداشت

ژنتیک در حرفه پرستاری

چارت . جنبه های ژنتیکی آموزش بهداشت و ارتقاء سلامتی

پرستاران در تمامی مکان های کاری خود بایستی آماده باشند که ژنتیک را در اقدامات آموزش و ارتقای بهداشت تلفیق کنند؛ از طریق:

  • پرسش در مورد برآیندهای سلامت مطلوب بیمار و خانواده در رابطه با مشکلات ژنتیکی یا ریسک فاکتورهای ژنتیکی
  • ارجاع بیمار برای خدمات ژنتیکی در صورت وجود اندیکاسیون
  • ارائه اطلاعات و منابع ژنتیکی مناسب

مدل ارتقای بهداشت ارائه شده توسط پندر، مورداگ و پارسونز (2011) براساس نظریه یادگیری اجتماعی است و روی اهمیت عوامل انگیزشی در کسب و حفظ رفتارهای ارتقای بهداشتی تاکید دارد. این مدل به کاوش تاثیر عوامل شناختی – درکی بر نگرش بیماران از اهمیت سلامتی می پردازد. همچنین به بررسی کنترل درک شده سلامتی، خودکفایی، وضعیت سلامتی و مزایا و موانع رفتارهای ارتقای بهداشت می پردازد.

مدل ترانس تئورتیکال تغییر (Transtheoretical Model of Change) که به عنوان مدل مراحل تغییر اطلاق می شود چارچوبی است که روی انگیزش افراد برای گرفتن تصمیماتی که موجب تغییر رفتار سالم شود، متمرکز است (میلر ، 2009؛ دی کلمنته ، 2007). در مقاله اجزا و عناصر تشکیل دهنده ارتقای بهداشت، شش مرحله مدل نشان داده شده است. تحقیقات حاکی از آن است که افراد در طی این مراحل تغییر به دنبال کمک متخصص یا گروه های خود یاوری می گردند (کیم ، 2007).

هر یک از مدل ها می تواند به عنوان چارچوبی برای سازماندهی کار بالینی و تحقیقات حمایت از ارتقای سلامتی بکار برده شود. تحقیقات و متون دیگر که از مفهوم و چارچوب ارتقای سلامتی حمایت کند موجب افزایش درک پرستاران از رفتارهای ارتقاء بهداشت خانواده و جوامع خواهد گردید (بتز ، 2007؛ چن، شیائو، گائو ، 2007؛ رویتر و کوشنر، 2010؛ رولی، دیکسو و پالک ، 2007؛ سیلز ، 2007).

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com