ورود کاربر

آموزش بهداشت

سلامت و بهزیستی

مفهوم ارتقای بهداشت در اثر تغییر تعریف سلامتی و آگاهی از اینکه بهزیستی و رفاه در تمامی سطوح عملکرد وجود دارد، شکل گرفت. سلامت به عنوان یک وضعیت پویا و در حال تغییر مداوم دیده می شود که افراد را قادر می سازد در بالاترین سطح توان خود در هر زمانی فعالیت کنند. وضعیت سلامتی ایده آل وضعیتی است که در آن فرد در دستیابی به حداکثر توانایی های خود موفق است، صرفنظر از اینکه با چه محدودیت هایی مواجه شود.

بهزیستی (wellness) که انعکاس سلامتی است شامل تلاش های آگاهانه و سنجیده برای بیشینه سازی سلامتی شخص است. بهزیستی بخودی خود رخ نمی دهد، مستلزم برنامه ریزی و تعهد آگاهانه است و نتیجه اتخاذ سبک زندگی و رفتارهای سالم به هدف دستیابی به بالاترین پتانسیل و توان شخص برای خوب زندگی کردن است. سطح بهزیستی افراد یکسان نیست. شخص مبتلا به بیماری مزمن یا معلولیت هنوز قادر است به سطح مطلوبی از بهزیستی دست یابد. کلید بهزیستی فعالیت با بالاترین توان در محدوده توانایی ها و محدودیت هایی است که شخص کنترلی بر آنها ندارد از قبیل معلولیت یا بیماری ژنتیک در کل زندگی (چارت نشانگرهای اصلی سلامتی که برای اندازه گیری سلامت یک ملت استفاده می شوند را در زیر بخوانید).

تحقیقات فراوان این حوزه نشان داده است که افراد به طور ذاتی و براساس آنچه که انجام می دهند و یا قصور می کنند، روی سلامت خود تاثیر دارند. امروزه بسیاری از علل اصلی ناخوشی بیماری های مزمن است که بطور نزدیکی با رفتارهای سبک زندگی اشخاص در ارتباط است (برای نمونه؛ دیابت ملیتوس نوع 2، بیماری قلبی، سرطان ریه و کولون، بیماری مزمن انسدادی ریه، سیروز کبد، جراحات تروماتیک، بیماری ایدز). وضعیت سلامتی شخص تا حدود زیادی می تواند انعکاس سبک زندگی وی باشد.

نشانگرهای اصلی سلامتی که برای اندازه گیری سلامت یک ملت استفاده می شوند

  1. فعالیت جسمی
  2. رژیم غذایی
  3. شاخص توده بدن
  4. مصرف تنباکو
  5. سوء مصرف مواد
  6. رفتار جنسی مسئولانه
  7. بهداشت روانی
  8. جراحت و خشونت
  9. کیفیت محیط
  10. مصون سازی و واکسیناسیون
  11. دسترسی به مراقبت بهداشتی

منبع:

Health Quality Council of Canada. (2011). A Citizen’s Guide to Health Indicators. Health Quality Council of Canada, Toronto.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com