ورود کاربر

آموزش بهداشت

تعریف ارتقای بهداشت

ارتقای بهداشت ممکن است به عنوان اقداماتی تعریف شود که به افراد کمک می کند منابعی ایجاد کنند که به آنها در حفظ یا ارتقای سلامت و بهزیستی خود و ارتقای کیفیت زندگی آنها کمک کند.

این اقدامات شامل تلاش افراد برای حفظ سلامت خود در غیاب هر گونه علامت بیماری و عدم لزوم کمک اعضای تیم مراقبت بهداشتی است.

هدف از ارتقای بهداشت تمرکز بر پتانسیل های شخص برای سلامتی و تشویق وی به تغییر متناسب در عادات فردی، سبک زندگی و محیطی است به شکلی که ریسک ها کاهش یافته و سلامت و رفاه وی افزایش یابد. ارتقای بهداشت یک فرآیند فعال است که در آن چیزی برای شخص تجویز نمی شود یا به وی دیکته نمی شود. ارتقای بهداشت خود فرد بستگی دارد و فرد بایستی تصمیم بگیرد که آیا سطح سلامت خود را به سطوح بالاتر ارتقاء دهد. تنها فرد است که می تواند این تصمیمات را بگیرد.

در پی واقعه عمومی و فاجعه بار بیماری SARS، سازمان بهداشت همگانی کانادا (PHAC) در سال 2003 افتتاح شد و دکتر بوتلر-جونز اولین مسئول بهداشت همگانی کانادا شد. تمرکز این سازمان بر پنج عملکرد اساسی ارتقای بهداشت همگانی در کانادا بود، شامل:

 • ارتقای بهداشت
 • محافظت از سلامتی
 • پایش و نظارت بهداشتی
 • پیشگیری از بیماری ها و صدمات
 • بررسی و شناخت بهداشت همگانی (رویتر و کوشنر ، 2010)

البته سازمان فدرال بهداشت کانادا نیز اقداماتی به عمل آورد از جمله برنامه های استراتژی کنترل تنباکوی ملی و استراتژی دیابت کاناد (رویتر و کوشنر، 2012).

نشانگرهای اصلی سلامتی که برای اندازه گیری سلامت یک ملت استفاده می شوند

 1. فعالیت جسمی
 2. رژیم غذایی
 3. شاخص توده بدن
 4. مصرف تنباکو
 5. سوء مصرف مواد
 6. رفتار جنسی مسئولانه
 7. بهداشت روانی
 8. جراحت و خشونت
 9. کیفیت محیط
 10. مصون سازی و واکسیناسیون
 11. دسترسی به مراقبت بهداشتی

منبع:

Health Quality Council of Canada. (2011). A Citizen’s Guide to Health Indicators. Health Quality Council of Canada, Toronto.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com