ورود کاربر

آموزش بهداشت

افراد سالمند

مراقبت پرستاری سالمندان شامل آگاهی از تغییرات معمولی است که در اثر سالمندی رخ می دهد و روی توانایی یادگیری آنها تاثیر دارد و همچنین ارزیابی تاثیر آموزش بر بهتر پیر شدن این گروه است. مهمتر از همه، بایستی باور داشته باشیم که چون شخص پیر است، دلیلی وجود ندارد که نتواند یاد بگیرد. سالمندان نیز یادگرفته و بخاطر می سپرند اگر راهبردهای مناسبی برای ارائه اطلاعات استفاده شود، اطلاعات مرتبط بوده و در پی آن راهبردهای ارائه بازخورد برای تمامی فراگیران استفاده شود (میلر، 2009). از آنجایی که تغییرات ناشی از سالمندی در افراد مختلف بسیار متفاوت و متغیر است، پرستار بایستی بررسی و شناخت دقیقی از سطح عملکرد فیزیولوژیک و سایکولوژیک بیمار داشته باشد، قبل از اینکه آموزش بیمار را شروع کند. اطلاعات بیشتر را می توان در ادامه مطلب سالمندی یافت.

تغییرات شناختی با بالا رفتن سن ممکن است شامل کند شدن عملکرد ذهنی، کاهش حافظه کوتاه مدت، تفکر انتزاعی و تمرکز و همچنین زمان واکنش کند باشد. این تغییرات اغلب در اثر نگرانی های بهداشتی و سلامتی تشدید می شوند، مواردی که موجب شده است شخص به سیستم مراقبت بهداشتی مراجعه نماید. راهبردهای تدریس و تعلیم موثر ممکن است شامل نمایش آرام و تکه تکه اطلاعات به مقادر کم در هر بار آموزش، تکرار مکرر اطلاعات، استفاده از تکنیک های تقویت مجدد از قبیل مواد سمعی و بصری و مکتوب، برگزاری جلسات تکرار آموخته ها باشد. محرک هایی که حواس فراگیر را پرت می کند بایستی به حداقل رسانده شود و محیط یادگیری تا سر حدامکان عاری از حواس پرتی و محرک های دیگر باشد.

تغییرات حسی مرتبط با سالمندی نیز روی تعلیم و یادگیری سالمندان موثر است. راهبردهای تعلیم بایستی طوری منطبق و اصلاح شوند که نیاز به حدت بینایی کم شود از جمله استفاده از نوشته های درشت و مواد مکتوبی که راحت خوانده می شوند و روی کاغذ مات و بدون درخشش پرینت شده اند. از آنجایی که تمایز رنگ اغلب با سالمندی مختل می شود، استفاده از کد بندی رنگی یا هایلایت مطالب موثر نیست. برای بیشینه سازی شنوایی، معلم بایستی با صدای بلند و شمرده صحبت کند، روبروی شخص بایستد تا در صورت نیاز بتواند لب خوانی کند. سرنخ های بصری اغلب به تقویت تدریس شفاهی کمک می کند.

در صورت امکان و تناسب اعضای خانواده بایستی در جلسات تعلیم و آموزش بیمار شرکت داده شوند. آنها می توانند منبع دیگری برای تقویت مجدد آموخته ها باشند و به فرد سالمند در بخاطر آوردن آموزش ها کمک کنند. همچنین اعضای خانواده می توانند اطلاعات مهمی در بررسی و شناخت وضعیت یادگیری و موقعیت زندگی و نیازهای آموزشی مددجوی سالمند ارائه نمایند.

شانس موفقیت آموزش در صورت همکاری پرستاران، خانواده ها و سایر متخصصان بهداشتی در تسهیل یادگیری اشخاص سالمند بالاتر می رود. یادگیری موفق می تواند منجر به بهبود مراقبت از خود و مهارت های مدیریت زندگی، ارتقای اعتماد به نفس، اطمینان خاطر و تمایل شخص به یادگیری در آینده شود.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com