ورود کاربر

آموزش بهداشت

تکنیک های تدریس

تکنیک ها و روش های تدریس موجب بهبود یادگیری می شوند اگر که متناسب با نیازهای بیمار باشند. تکنیک های فراوانی در دسترس است، از جمله سخنرانی، تدریس گروهی، نمایش و مانند اینها که همگی را می توان برای تدریس مواد آموزشی خاص طراحی شده استفاده نمود. روش سخنرانی یا توضیحی بطور عمومی استفاده می شود اما بایستی با بحث همراه شود. بحث مهم است زیرا به فراگیران فرصتی می دهد که احساسات و نگرانی های خود را ابراز کنند و سئوالات خود را پرسیده و مطلب را به روشنی دریافت کنند.

تدریس گروهی برای عده ای از افراد مناسب است زیرا به آنها این امکان را می دهد که نه تنها اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنند، بلکه به عنوان عضوی از گروه احساس امنیت کنند. افراد دارای مشکل بهداشتی یا نیاز یادگیری مشابه در گروه جمع شده و این فرصت را پیدا می کنند که با همدیگر آشنا شده و حمایت عاطفی از هم گرفته و همدیگر را تشویق کنند. هرچند همه افراد در گروه مشارکت نکرده، از گروه سود نبرده یا تجربه یادگیری گروهی را نمی پسندند. همچنین اگر از تکنیک تدریس گروهی استفاده شود، بررسی و شناخت و پیگیری ضرورت پیدا می کند تا اطمینان حاصل شود که تمام افراد دانش و آگاهی و مهارت کافی مورد نظر را دریافت کرده باشند.

نمایش و تمرین از عناصر کلیدی یک برنامه آموزشی هستند، بخصوص زمانیکه مهارتی آموزش داده می شود. بهتر است مهارت نمایش داده شده و سپس به فراگیر فرصت کافی برای تمرین داده شود. زمانیکه از تجهیزات خاصی استفاده می شود از قبیل سرنگ، کیسه کولستومی، تجهیزات دیالیز، پانسمان یا وسایل ساکشن؛ مهم است که از همان وسایلی استفاده شود که قرار است در منزل بیمار استفاده کند. یادگیری انجام مهارت با یک نوع وسیله و تغییر وسیله در عمل موجب سردرگمی، وحشت یا اشتباه می شود.

وسایل کمک آموزشی برای تقویت یادگیری شامل کتاب، پمفلت، تصویر، فیلم، اسلاید، نوار صوتی، مدل، آموزش برنامه ریزی شده، سایر وسایل بصری مثل نمودار و ماژول های یادگیری به کمک کامپیوتر است. این وسایل کمک آموزشی برای استفاده در منزل، درمانگاه یا بیمارستان طراحی و تدوین شده اند و امکان بازنگری و تقویت مجدد محتوا و بازخوانی و بهبود یادگیری صوتی و تصویری وجود دارد. اینگونه وسایل کمک آموزشی فوق العاده ارزشمند هستند بخصوص زمانی که بطور مناسب استفاده شوند و زمان پرسنل و هزینه های درمانی به طور معناداری صرفه جویی می شود. هرچند تمامی این مواد کمک آموزشی بایستی قبل از استفاده مرور و بازنگری شوند تا با نیازهای هر فرد بیمار منطبق بوده، حاوی اطلاعات به روز باشد و همچنین عاری از تبلیغات و پیام های بازرگانی باشد که ممکن است بیمار را گیج کند. تعامل انسانی و بحث های فردی را نمی توان با تکنولوژی های آموزشی جایگزین کرد اما می توان این بحث ها را با استفاده از تکنولوژی آموزشی تقویت کرد.

تقویت مجدد و پیگیری از عناصر مهم و لاینفک آموزش بیمار هستند زیرا یادگیری بیمار زمانبر است. مهیا کردن زمان کافی برای یادگیری و تقویت مجدد اموخته ها از راهبردهای آموزشی مهم هستند و یک جلسه منفرد آموزش بیمار نمی تواند کافی باشد. جلسات پیگیری برای تقویت اعتماد به خود فراگیر و اطمینان وی به مهارت ها و توانایی های جدیدش اهمیت دارد و بایستی جلسات بیشتری را برنامه ریزی کرد. اگر بیمار بستری نمی تواند آموخته های خود در بیمارستان را به منزل منتقل کند، پیگیری پس از ترخیص بسیار مهم است تا اطمینان حاصل شود که بیمار برنامه آموزشی را بخوبی فهمیده، اهمیت آن را درک کرده و به مزایای آن باور داشته باشد.

سایر عوامل موثر بر یادگیری عبارتند از:

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com