ورود کاربر

پروفایل تحقیقات پرستاری

چارت 1: عوامل مرتبط با رفتار جنسی جوانان غیر بومی کانادا و تاثیر آنها بر ارتقای سلامتی

هدف:

هدف از این مطالعه بررسی عواملی بود که ممکن است با عدم داشتن سکس، داشتن بیشتر از یک شریک جنسی در زندگی، عدم استفاده از کاندوم در مقاربت های جنسی گذشته در بین افراد جوان غیر بومی کانادا ارتباط داشته باشند.

طرح تحقیق:

این مطالعه تجزیه و تحلیل ثانویه یک پیمایش مقطعی بود (پیمایش 2003 بریتیش کلمبیا بر روی نوجوانان) که بر روی افراد جوان 7-12 ساله انجام شده بود.

یافته ها:

از 1140 جوان مذکر غیر بومی 34% سکس داشتند که از این بین 63% دارای بیشتر از یک شریک جنسی بوده و 21% آنها در طی آخرین مقاربت خود از کاندوم استفاده نکرده بودند. از 1336 جوان غیر بومی مونث، 34% دارای سکس بودند و 56% با بیشتر از یک شریک جنسی سکس داشتند و 41% آنها در آخرین مقاربت خود از کاندوم استفاده نکرده بودند. عوامل متعددی قویا با برآیندهای رفتار جنسی این جوانان ارتباط داشت از جمله مصرف مواد، مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفتن، زندگی کردن در زمین های ذخیره. ارتباطات خانوادگی قوی با استفاده بیشتر از کاندوم همبستگی داشت.

کاربرد برای پرستاری:

افراد جوانی که در زمین های ذخیره زندگی می کنند به توجه بیشتری نیاز دارند. برای تشویق جوانان غیر بومی به تغییر رفتار جنسی بایستی فراتر از عوامل فردی قدم گذاشت و ابعاد بین فردی و ساختار خانواده را نیز در نظر داشت. مداخلاتی برای کمک به کاهش سوء مصرف مواد و سوء رفتار جنسی لازم است، مادامیکه احساس ارزش فردی ترویج می شود و به هم پیوستگی خانوادگی می بایست لحاظ شود.

منبع:

Devries, K., Free, C., Morison, L., et al. (2009). Factors associated with the sexual behavior of Canadian Aboriginal young people and their implications for health promotion. American Journal of Public Health, 99(5), 855–862.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com