ورود کاربر

آموزش بهداشت

ملاحظات سالمندی

عدم رعایت رژیم درمانی یکی از نگرانی مهم در افراد سالمند است که موجب افزایش میزان موربیدیتی، مورتالیتی و هزینه درمان این قشر شده است (لطیف و مک نیکول، 2009). بسیاری از پذیرش ها در خانه های سالمندان و بیمارستان ها در اثر عدم رعایت رژیم درمانی است.

سالمندان غالبا از یک یا چند بیماری مزمن رنج می برند که با داروهای متعددی درمان شده و بخاطر دوره های حمله حاد وضعیت بدتر می شود. همچنین فرد سالمند ممکن است مشکلاتی داشته باشد که روی رعایت رژیم درمانی تاثیر بگذارد از قبیل:

  • افزایش حساسیت به داروها و عوارض جانبی انها
  • مشکل تطابق با تغییر و استرس
  • محدودیت های مالی
  • فراموشکاری
  • سیستم های حمایتی ناکافی
  • عادات عمرانه خود درمانی با داروهای سنتی و داروهای بدون نسخه
  • مشکلات بینایی و شنوایی و محدودیت های حرکتی

برای تقویت رعایت درمان در بین سالمندان، تمامی متغیرهایی که ممکن است روی رفتار سالم و بهداشتی فرد موثر باشند را بایستی بررسی کرد (شکل 1). پرستار همچنین بایستی متوجه باشد که اختلال شناختی ممکن است به صورت ناتوانی شخص سالمند در گرفتن نتیجه و استنباط، استفاده از اطلاعات یا عدم درک نکات مهم آموزش بروز کند (ابرسول، توهی، هس و همکاران، 2008). نکات قوت و ضعف و محدودیت های شخص بایستی بررسی شده و وی را تشویق کرد که از نکات قوت خود برای جبران محدودیت ها استفاده کند. مهمتر از همه، کارکنان مراقبت بهداشتی بایستی دست به دست هم داده و مراقبت مستمر و هماهنگ و منطبق برای سالمندان فراهم سازند، تلاش های یکی از مراقبین بهداشتی به صورت منفرد ممکن است تلاش های دیگری را نفی کند.

توجهات سالمندی در آموزش بیمار

شکل 1: وقت صرف کردن برای آموزش بیمار در مورد داروها و برنامه درمانی وی موجب افزایش علاقمندی و مشارکت بیمار می گردد. سالمندانی که فعالانه در یادگیری در مورد داورها و برنامه درمانی خود مشارکت می کنند و انتظار اثربخشی دارند، به احتمال بیشتری ممکن است رژیم درمانی تجویز شده خود را رعایت کنند.

 ممکن است به مطالعه مطالب زیر علاقمند باشید:

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com