ورود کاربر

I- فواید آب لیمو برای سلامتی

فواید آب لیمو برای سلامتی

1- بازیافت تعادل pH

وبگاه پرستاراز آنجایی که لیمو مزه ترش داشته و اسیدی است، به عنوان یک ماده غذایی آلکالینه (بازی) محسوب می شود که می تواند به بدن کمک کند pH را در محدوده قلیایی تقریبا 7.4 نگهدارد. در حقیقت، حفظ وضعیت مثبت قلیایی برای بدن حیاتی است و این وضعیت برای مبارزه با سرطان و بسیاری از بیماری های دیگر لازم است.

2- تقویت سیستم ایمنی

وبگاه پرستارلیمو سرشار از ویتامین C است و مانند کابل جامپر سیستم ایمنی عمل می کند، زیرا ویتامین C سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. وجود سطح بالای ویتامین C در سیستم بدن یکی از کارهایی است که می توان برای مبارزه با اثرات استرس استفاده کرد. بنابراین، صاحبنظران توصیه می کنند که افراد در روزهای پراسترس ویتامین C بیشتری مصرف کنند.

3- پیشگیری از سنگ کلیه

وبگاه پرستارنوشیدن روزانه نصف فنجان آب لیمو موجب افزایش سطح سیترات ادرار می شود. مطالعات زیادی وجود دارد که ثابت کرده اند این عمل و بالا بودن سطح سیترات ادرار از تشکیل سنگ های کلسیمی در کلیه ها و مجاری ادراری پیشگیری می کند.

4- سم زدایی

وبگاه پرستاربرای سم زدایی کبد و تمیز کردن کلیه ها و همچنین سیستم گوارش به شیوه ای طبیعی و کاملا ارگانیک، هر روز صبح مقداری آب لیموی تازه بنوشید. نوشیدن آب لیموی تازه به دفع سموم از بدن کمک کرده و یک دیتوکس بسیار عالی برای بدن است

5- کمک به گوارش و هضم

وبگاه پرستاروقتی صحبت از خواص سلامتی و زیبایی آب لیمو، روغن لیمو و پوست لیمو می شود، آب لیمو نه تنها موجب تحریک فرآیند گوارشی از طریق دفع سموم به داخل مجاری گوارشی انسان می شود، بلکه به رفع نشانه ها و علائم سوء هاضمه مثل آروغ، سوزش سر و دل و نفخ شکم کمک می کند.

6- خوش بو و تازه شدن نفس

مصرف لیمو می تواند دندان درد و التهاب لثه را برطرف کند

وبگاه پرستاریکی از جالب ترین خواص و فواید لیمو تازه کردن تنفس است. مصرف لیمو می تواند دندان درد و التهاب لثه را برطرف کند. از آنجایی که اسید سیتریک می تواند مینای دندان را حل کند، زمانی که از آب لیمو استفاده می کنید، بایستی بلافاصله بعد از آن مسواک بزنید یا دندان خود را با خوردن آب تمیز کنید.

7- کاهش وزن

وبگاه پرستاربه علت خواص اسید سیتریک لیمو، لیمو راهی خوب برای کاهش وزن است. همچنین آب لیمو حاوی پکتین است، پکتین یک فیبر حلال است که برای کاهش وزن مناسب است.

8- رفع اضطراب

وبگاه پرستارمطالعات نشان داده است که لیمو می تواند اثر آرام کنندگی داشته، خستگی را رفع و سرگیجه، تنش و عصبانیت را مرتفع کند. به علاوه، باور بر این است که استنشاق روغن لیمو می تواند به افزایش هوشیاری و تمرکز کمک کند. بنابراین به عنوان تازه کننده هوای اتاق و دفتر می توان از آن استفاده کرد و بدینوسیله بهره وری کارکنان را افزایش داد. بنابراین اگر احساس خشم و عصبانیت دارید، کافی است چند قطره آب لیمو یا روغن لیمو را برای تقویت خلق خود استفاده کنید.

9- مبارزه با زخم گلو

وبگاه پرستارخواص ضد ویروس و ضد باکتری لیمو موجب تسریع فرآیند بهبودی زخم های کوچک گلو و کرانکر می شود. کافی است اندکی آب لیموی تازه را داخل یک فنجان آب ولرم بریزید و دهان خود را با آن بشویید. بایستی اینکار سه بار در روز تکرار شود. وقتی لیمو با زخم در تماس قرار می گیرد، ممکن است احساس سوزش و درد وجود داشته باشد، اما با استفاده منظم از آن این احساس برطرف می شود.

10- آسم

خوردن لیمو یا آب لیمو به درمان آسم کمک می کند

وبگاه پرستاربخاطر وجود ویتامین سی فراوان در آب لیمو و تقویت سیستم ایمنی، می تواند اثرات مضر اکسیدان ها را در بدن از بین ببرد و بدینوسیله اکسیدان هایی که ریه ها به شکل آلرژن در طی حمله آسم تولید می کنند را دفع می کند. بنابراین خوردن لیمو یا آب لیمو به درمان این بیماری کمک می کند.

11- تقویت انرژی

وبگاه پرستارلیمو به بدن انسان انرژی می رساند، زمانی که با سیستم گوارش در تماس قرار می گیرد. همچنین اضطراب و افسردگی را برطرف می کند. فقط بوی لیمو به تنهایی دارای تاثیر آرام کنندگی روی سیستم عصبی است.

12- مراقبت دندان

وبگاه پرستاریکی دیگر از خواص و فواید لیمو مراقبت از دندان ها است. آب لیموی تازه به رفع درد دندان کمک می کند. ماساژ آب لیمو به لثه ها از خونریزی لثه جلوگیری می کند. همچنین سایر مشکلات لثه را می توان با آب لیمو برطرف نمود.

13- سرماخوردگی و آنفولانزا

وبگاه پرستارهمه می دانند که لیمو سرشار از ویتامین C و همچنین فلاونیدها است که می توانند عفونت هایی از قبیل سرماخوردگی و آنفولانزا را از بین ببرند. ویتامین ث دارای خاصیت تقویت کنندگی سیستم ایمنی است و ویروس ها را دفع می کند قبل از اینکه شانس تکثیر و اقامت در بدن انسان را پیدا کنند. برای رفع سرماخوردگی، چند قطر آب لیمو در یک لیوان آب ولرم ریخته و هر دو ساعت یکبار بنوشید. به علاوه اگر زخم گلو وجود داشت، یک قاشق نمک دریایی و آب یک لیمو را در یک لیوان آب ولرم ریخته و غرغره کنید و سه بار در روز اینکار را به مدت یک دقیقه انجام دهید.

14- فشار خون بالا و کلسترول بالای خون

وبگاه پرستارقدرت پکتین به علاوه سایر مواد مغذی تقویت کننده متابولیسم و گردش خون لیمو به کاهش سطح کلسترول خون به شیوه ای طبیعی و ایمن کمک می کند. از سوی دیگر، ویتامین P لیمو می تواند عروق خونی را تقویت کرده، بدینوسیله در درمان سریع فشار خون بالا مفید است.

15- عفونت گلو

وبگاه پرستاراگر گلو درد دارید، دچار عفونت گلو هستید، یک نوشیدنی لیمویی ولرم درست کرده و جرعه جرعه بنوشید. بنابراین برای پیشگیری از عفونت گلو از ابتدا، بهتر است که هر روز صبح یک لیوان آب لیمو بنوشید.

16- پوکی استخوان

وبگاه پرستارمحتوای بالای ویتامین ث لیمو به بدن در جذب کلسیم و مبارزه با پوکی استخوان کمک می کند. به علاوه، لیمو حاوی منیزیم، کلسیم و پتاسیم است. در واقع، پتاسیم به سلامتی استخوان ها ا زطریق خنثی کردن اسیدهای متابولیک کمک می کند، بنابراین ذخائر کلسیم بدن را حفظ می کند. علاوه بر این، میزان دفع یون کلسیم از طریق ادرار را کاهش می دهد.

17- مهار باکتری ها

وبگاه پرستارمیوه های اسیدی مثل لیمو ترش و لیمو شیرین می تواند بدن را در مقابل بیماری های ناشی از غذا محافظت کند. افرادی که سس مصرف می کند که حاوی آب لیمو است، کمتر دچار بیماری های ناشی از مسمومیت غذا می شوند. محققان معتقدند که لیمو ترش می تواند از رشد باکتری ها در غذا پیشگیری کند.

18- پیشگیری از دیابت

وبگاه پرستارآب لیمو حاوی اسید سیتریک است. اسید سیتریک وقوع عوارض دیابت را کند می کند که شامل کاتارکت، آلبومینوری (درگیری کلیه) و کتوز است. متخصصان تغذیه معتقدند که آب لیمو ترش، پرتقال و لیمو شیرین روزانه می تواند عوارض دیابت ملیتوس نوع 1 را در انسان کاهش دهد.

19- یبوست

وبگاه پرستارآب لیمو به درمان مشکلات مرتبط با یبوست و سوء هاضمه کمک می کند. کافی است چند قطره آب لیمو به غذای خود اضافه کنید و هضم خود را تقویت و تسهیل کنید. لیمو به عنوان یک تمیز کننده عمل کرده و خون را تصفیه می کند، بنابراین نوشیدن لیموناد لیموی تازه پس از شام و نهار به تصفیه طبیعی خون کمک می کند. آب سرد، آب لیمو، سودا و نمک و عسل یا قند را با هم ترکیب و بنوشید. اگر پرخوری کرده اید، کمی آب لیمو بنوشید تا فشار شکم کاهش یابد.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com