ورود کاربر

سرطان سر و گردن و مراقبت تسکینی

سرطان سر و گردن شامل انواع مختلفی از سرطان ها است. سرطان های سر و گردن حدود 3 درصد از کل سرطان های ایالات متحده را تشکیل می دهند. دو برابر در مردان بیشتر از زنان شایع است.

بیشتر سرطان های سر و گردن در لایه های فوقانی غشای مخاطی درون سر و گردن رشد می کنند. این سرطان ها می توانند دهان، زبان، مجرای بینی، غدد بزاقی، ارگان های صوتی، حنجره و حلق را درگیر کنند.

بیشتر سرطان های سر و گردن بخاطر سوء مصرف مواد به شکل کشیدن مواد، سیگار، تنباکو، جویدن تنباکو، نوشیدن الکل رخ می دهند. سایر ریسک فاکتورها شامل پاپیوماویروس انسانی (HPV)، تابش اشعه بر سر و گردن، خوردن مواد نگهدارنده خاص یا غذاهای نمک سود در بچگی، عفونت با ویروس اپشتین بار، بهداشت ضعیف دهان یا نداشتن دندان، تماس با خاک اره است.

مراقبت تسکینی چیست؟

مراقبت تسکینی نوعی مراقبت بهداشتی تخصصی برای کسانی که است که به بیماری های جدی و لاعلاج از قبیل سرطان های سر و گردن مبتلا هستند. این درمان بر تسکین علائم، درد و استرس ناشی از بیماری جدی متمرکز است. هدف از مراقبت تسکینی بهبود کیفیت زندگی بیمار و خانواده وی می باشد. تیم مراقبت تخصصی از مهارت های لازم برای رفع علائم و مشکلات بیماری های جدی برخوردار بوده، مراقبت تسکینی برای هر سنی، هر مرحله ای از بیماری و در کلیه مکان های مراقبت بستری و سرپایی و در منزل قابل انجام است.

درمان علائم سرطان سر و گردن – نقش مراقبت تسکینی

علائم خاص بیمار به محل و نوع سرطان وی بستگی دارد. علائم کلی شامل تغییر صدا، مشکلات بلع، زخم هایی است که بهبود نیافته یا برجستگی هایی است که از بین نمی روند.

درمان سرطان سر و گردن ممکن است شامل اشعه درمانی، جراحی و شیمی درمانی یا ترکیبی از آنها باشد. درمان خاص هر سرطان به نوع سرطان، موضع قرار گیری آن و میزان انتشار آن (مرحله بیماری) بستگی دارد.

متخصص مراقبت تسکینی زمان قابل توجهی صرف می کند تا اطمینان حاصل کند بیمار و خانواده بخوبی شرایط و بیماری را درک کرده اند و به آنها در انتخاب گزینه های درمانی و نیازها و اهداف فردی کمک می کند.

درمان سرطان با عوارض جانبی از قبیل درد، تهوع، خستگی (احساس ضعف یا خستگی) و استفراغ است. یکی از عوارض جانبی شایع درمان ها آسیب غدد بزاقی است که موجب خشکی دهان می شود. متخصص مراقبت تسکینی می تواند با دادن دارو جهت تحریک غدد بزاقی به رفع خشکی دهان کمک کند.

ممکن است جراحی اسکار بجای بگذارد. داروهای مسکن برای تسکین درد لازم است و مراقبت تسکینی به بیمار کمک می کند با ترومای عاطفی ناشی از اختلال تصویر از بدن کنار بیاید.

بیماران مبتلا به سرطان های سر و گردن با دامنه متغیری از علائم و مشکلات مواجه هستند و مراقبت تسکینی نقش مهمی در ادامه زندگی و افزایش کیفیت زندگی بیماران دارد. بطور کلی مراقبت تسکینی برای بیماران مبتلا به سرطان لازم است.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com