ورود کاربر

فهرست مطلب

مقیاس کمای گلاسکو (Glasgow Coma Scale)

مقیاس کمای گلاسکو (Glasgow Coma Scale) از زمان ابداع آن توسط ژانت و تیسادیل (Graham Teasdale and Bryan J. Jennett) در اوایل دهه 1970، به استاندارد طلایی برای بررسی و شناخت وضعیت عصبی و بخصوص سطح هوشیاری بیماران آسیب دیده از سوانح و بیماران دارای مشکلات نورولوژیک تبدیل شد. بکارگیری مقیاس ساده است. این ابزار روش انتخابی درمانگران حرفه ای مراقبت تروما است که از آن برای ثبت یافته های نورولوژیک خود در طول زمان و مراقبت از بیمار و همچنین پیش بینی برآیند و پیش آگهی کارکردی بیماری استفاده می کنند. گرچه اثربخشی این مقیاس نشان داده شده است، ضعف هایی دارد که یکی از آنها ناتوانی پیش بینی پیش آگهی، متغیر بودن پایایی بین ارزیاب، عدم یکنواختی استفاده از آن توسط مراقبین در محیط های پیش بیمارستانی و بیمارستانی است
منبع:
Fischer J., Mathieson C., (2001). "The history of the Glasgow Coma Scale: implications for practice", Crit Care Nurs Q. Feb; 23(4): 52-8.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com