ورود کاربر

فهرست مطلب

فرآیند پرستاری عوارض گوارشی بعد از عمل جراحی (Gastrointestinal Complications)

عوارض گوارشی

پس از تجویز داروهای بیهوشی یا داروهای مسکن، بیماران تهوع، استفراغ، یبوست یا فلج ایلئوس را تجربه می کنند.

مشکل چیست؟

تهوع یکی از عوارض جانبی شایع بیهوشی و داروهای مسکن است. واکنش بیماران به داروهای بیهوشی متفاوت است. بعضی از بیماران از تهوع شدیدی چند ساعت بعد از بیهوشی رنج می برند. جراحی شکم ممکن است موجب تحریک مستقیم عصب وابران احشایی شده، نتیجه اش تهوع و استفراغ است. داروهایی که روی نقطه ماشه گیرنده های شیمیایی تاثیر می کنند، که در مدولای مغز و در خارج سد خونی مغز قرار دارند. زمانیکه بیمار شروع به استفراغ می کند، داروهای ضد استفراغ ضرورت دارد. داروهای دارای پایه مخدر نیز موجب کند شدن حرکات دودی روده می شوند که منجر به یبوست می شود. بیمارانی که تحت جراحی شکم قرار گرفته اند در خطر بالاتر فلج ایلئوس به عنوان یک عارضه پس از جراحی هستند.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com