ورود کاربر

فهرست مطلب

بیماری ریفلاکس گاستروازوفاگال (Gastroesophageal Reflux Disease)

ریفلاکس گاستروازوفاگال

مشکل چیست؟

بیماری ریفلاکس معده ای – مروی (GERD) برگشت اسید و محتویات معده به داخل مری است. این عموماً بخاطر پوشش مری که در مقابل اسید معده مقاوم نیست، موجب بروز علائم ریفلاکس می شود. درد ریفلاکس معمولاً سوزش سردل (heartburn) گفته می شود و یا ممکن است با درد قلبی اشتباه گرفته شود. همچنین درد ممکن است به کمر کشیده شود و با کمر درد اشتباه شود. این درد بیشتر در مردان، افراد چاق، سیگاری ها و کسانی که الکل و مواد موجب کاهش قدرت انقباضی دریچه مروی شده است، رخ می دهد. درد ناشی از ریفلاکس اسید معده به عقب و به داخل مری پس از غذا خوردن یا دراز کشیدن تشدید می شود. بیماران مبتلا به فتق هیاتوس (hiatal hernia) نیز ممکن است بخاطر افزایش فشار داخل بخشی از معده که از داخل دیافراگم به بالا بیرون زده است، دچار ریفلاکس و علائم آن شوند.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com