ورود کاربر

فهرست مطلب

شکستگی ها (Fractures)

شکستگی ها

مشکل چیست؟

استرس مفرط یا ضربه مستقیم بر استخوان موجب شکستن آن می شود. شکستگی استخوان منجر به آسیب به عضلات و بافت نرم اطراف آن می شود، که نتیجه اش خونریزی، تورم و آسیب بافت موضع است. در ابتدا خونریزی موضع شکستگی موجب تشکیل هماتوم در موضع می شود. سلول های التهابی وارد موضع می شوند. بافت گرانوله جایگزین هماتوم می شود. تغییرات سلولی ادامه می یابد و یک تجمع غیر استخوانی به نام کالوس تشکیل می شود. سپس استوبلاست ها وارد موضع می شوند. بافت فیبروز موضع شکستگی تبدیل به استخوان می شود.
موضع شکستگی ممکن است فقط یک ترک استخوانی باشد، بدون اینکه خود استخوان جابجا شده باشد. شکستگی که کل استخوان را دو نیمه نکرده باشد را شکستگی ناقص می گویند. شکستگی ممکن است کل قطر استخوان را طی کرده باشد، آن را به دو یا چند تکه تبدیل کرده باشد، این را شکستگی کامل گویند. زمانی که شکستگی کامل استخوان رخ می دهد، عضلات احاطه کننده بالا و پایین محل شکستگی به سمت محل اتصال به استخوان توسط تاندون کشیده می شوند و قطعات استخوان را از هم دورتر می کنند. بعضی از قطعات استخوان شکسته ممکن است از پوست بیرون بزند که آن را شکستگی باز می گویند. شکستگی که از پوست بیرون نزده باشد را شکستگی بسته یا ساده گویند.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com