ورود کاربر

یازده غذای سرشار از ویتامین D

آکادمی تغذیه کودکان – مبانی تغذیه بچه ها

چرا به ویتامین D نیاز داریم؟

ویتامین D یک ویتامین محلول در چربی است که برای جذب مناسب کلسیم در مجاری سیستم گوارش ضروری است و به حفظ سطح خونی کلسیم و فسفر کمک می کند. بنابراین مصرف کافی ویتامین D برای سلامت استخوان ها در سراسر زندگی لازم است. کمبود ویتامین D می تواند منجر به نرمی استخوان (rickets) در کودکان و پوکی استخوان (osteoporosis) در بالغین گردد.

مسئله اینجاست که مردم از طریق رژیم غذایی ویتامین D کافی دریافت نمی کنند. بدن موقعی که در معرض تابش اشعه ماوراء بنفش خورشید قرار می گیرد، ویتامین D می سازد. اگر روزانه فقط چند دقیقه اشعه خورشید به طور مستقیم به پوست شما بتابد، ویتامین D لازم روزانه ساخته می شود، اما کسانی که در مناطق سردسیر یا کم آفتاب زندگی می کنند، ممکن است تماس کافی با نور خورشید نداشته باشند که ویتامین D کافی در بدن تولید شود.

بیشتر صاحبنظران توصیه کرده اند که مصرف روزانه ویتامین D باید حدود 600 واحد بین المللی باشد. غذاهای حاوی ویتامین D زیاد نیستند، اما در اینجا عده ای از این غذاها معرفی می شوند.

نویسنده:

شیرین لهمان، کارشناس ارشد تغذیه، بازنگری شده توسط هیئت مجوز دهی پزشکان آمریکا، 26 آوریل 2016

منبع:

National Institutes of Health Office of Dietary Supplements. "Vitamin D Fact Sheet for Health Professionals." Accessed March 14, 2016. http://ods.od.nih.gov/factsheets/VitaminD-HealthProfessional/.

United States Department of Agriculture Agricultural Research Service, National Nutrient Database for Standard Reference Release 28. Accessed March 6, 2016.https://ndb.nal.usda.gov/ndb/search.

غذاهای سرشار از ویتامین D

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com